Žalgris naasis võidurajale, Real tegi Fenerbahcele Türgi sauna

Kaunase Žalgirise poolehoidjad
Kaunase Žalgirise poolehoidjad Foto: Tairo Lutter

Korvpalli Euroliiga 25. voorus alistas Kaunase Žalgiris 74:60 Vitoria Baskonia. Madridi Real teenis suureskoorilise 94:65 võidu Türgi suurklubi Fenerbahce Ülkeri üle.

Samal ajal kui Euroopa rahvuskoondised pidasid EM-valikmänge, jätkusid korvpallimängud ka Euroliigas. Võimsa viskekontserdiga alustas õhtut Hispaania meister Madridi Real, kes oli külla sõitnud Türgi hiid Fenerbahcele.

Kohtumine suurklubide vahel aga eriti suureks ei osutunudki. Mäng püsis võrdsena ainult esimesed viis minutit ning siis läks Hispaania meeskond oma teed. Veerandaja lõpuks mängiti sisse 7-punktiline vahe, mis poolajaks 16 silma peale paisus.

Kaheteist ja poole tuhande silmapaari ees mänginud väljakuperemehed suurest kaotusseisust enam välja ei tulnudki ning vahe kasvas veelgi. Kohtumise lõpus lahutas kahte klubi koguni 29 punkti.

Reali parimana tõi Jaycee Carroll 20 punkti, Walter Tavares toetas 16 silma ja 8 lauapalliga. Kaotajate resultatiivseimaks kerkis Nando De Colo 21 punktiga.

Vitorias peetud kohtumises mängiti punkt-punktis kuni kolmanda veerandaja keskpaigani. Siis tegi poolaja viie silmaga kaotanud Žalgiris otsustava 11:0 vahespurdi, hoides eduseisu lõpuni.

Leedu klubi parimana tõi Edgaras Ulanovas 15 punkti, Lukas Lekavicus lisas 13 silma. Vitoria resultatiivseimaks kerkis Semaj Christon 17 punktiga.