Olümpiast unistav Paikuse maadluspoiss tuli Eesti meistriks punktigi loovutamata

Pärnumaale tõid kulda ja karda Matthias Tuulik (vasakul), Eerik Pank ja Sander Tagu. Foto: Kauri Mitt

Tapal juunioride Eesti meistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses astusid matile kuus Pärnumaa klubide – Pärnu maadlusklubi Leo, Vändra Suure Karu Poegade ja Lihula raskejõustikuklubi Leola sportlast, kellest kolm naasid medalitega.

Karika ja kuldmedali pälvis Lihula klubi esindaja Eerik Pank, kes võidutses kõige kogukamate ehk kuni 130kiloste hulgas. Medali sai kaela ka Leo matimees Matthias Tuulik, kes kuni 87kilostest sportlastest saavutas kolmanda koha. Kõige märkimisväärsema saavutusega sai hakkama Pärnu klubi liige Sander Tagu, kes kuni 60kiloste maadlejate seas tuli Eesti meistriks nõnda, et ei loovutanud vastastele nelja matši jooksul punktigi.

„Tiitel tuli üpris kindlalt, matšid lõppesid enamjaolt minutiga,“ ütles Paikuse põhikooli lõpetanud, nüüd Audentese spordigümnaasiumi 11. klassis õppiv Tagu. „Olen alati endasse uskunud.“