Suure raha eest USAsse siirdunud Sorga lõi debüütvärava

Henry Lääne
Erik Sorga (vasakult kolmas) D.C. Unitedi treeningul.
Erik Sorga (vasakult kolmas) D.C. Unitedi treeningul. Foto: Twitter / Xavi Dussaq

Jaanuaris USA kõrgliigaklubisse DC United siirdunud jalgpallur Erik Sorga lõi uue leivaisa eest esimese värava, kui eestlase tiim viigistas sõpruskohtumises samuti MLSis mängiva Nashville'iga.

1:1 lõppenud kohtumises avas mänguskoori just Tallinna Florast tuule tiibadesse saanud ja Eesti koondise ukse lahti teinud Sorga, kes oli täpne kaheksandal minutil. Neli minutit hiljem seadis enne USAsse siirdumist Taanis Bröndbys leiba teeninud sakslane Hany Mukhtar penaltipunktilt jalule viigi.

61. minutil vahetas United sisse põhimehed, kes peaksid alustama MLSi hooaja avakohtumist Colorado Rapidsi vastu. Kohtumine algab Eesti aja järgi 29. veebruaril kell 20.

20-aastane Sorga lõi eelmisel hooajal Flora eest kõikides sarjades 39 mänguga 32 väravat. Väidetavalt tasus United ründaja eest tervelt ligemale 450 000 eurot, millest rohkem on makstud vaid mõne Eesti vutimehe eest.

Sorga pole esimene Eesti jalgpallur USA profiliigas. Joel Lindpere esindas vahemikus 2010-2013 New York Red Bullsi ja Chicago Fire'it.