Vändralased pedaalisid nii Pransusmaal kui Kariibi mere riigis

Märt Pilme
, reporter
Gert Kivistik (vasakul) lõpetas tänavu juba kolmanda võistluse teisena.
Gert Kivistik (vasakul) lõpetas tänavu juba kolmanda võistluse teisena. Foto: Erakogu

Vändrast pärit ratturitel käis nädalavahetusel kõva andmine: võistlustules olid nii profiratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe kui amatöörklubis sõitev Gert Kivistik.

Meie profiratturid võistlesid Prantsusmaal Provence’i velotuuril, kus kokkuvõttes tuli esikohale kolumblane Nairo Quintana. Viimasel etapil lõpetasid Taaramäe (Total Direct Energie) ja Kangert (EF Pro Cycling) koos grupis, mis finišeerus minut ja 40 sekundit pärast võitjat. Taaramäele läks kirja 78. ja Kangertile 79. koht.

Kokkuvõttes lõpetas Kangert oma hooaja avavõistluse 22ndana, kaotades Quintanale 4.57ga. Taaramäe oli 39. (+10.24). Velotuuril ületas lõpujoone 126 ratturit.

Vändra rattaklubi Viko kasvandik Kivistik hakkas uuest hooajast sõitma eksootilisel Martinique’i saarel Prantsuse amatöörmeeskonnas Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewoss. Sama tee võttis ette kaasmaalane Steven Kalf. Nüüd on 24aastane vändralane võistelnud Kariibi mere saareriigis juba neli korda ja tõusnud kolmel neist pjedestaali teisele astmele.

Nädalavahetusel oli kavas 110kilomeetrine mõõduvõtt, mis  stardist alates kulges intensiivselt: oli palju äraminekuid, kuid keegi ei suutnud püsivalt ette jääda.

Kivistik jõudis juhtgruppi sõidu lõpuosas. “Võtsime Martinique’i meistri Mickaël Stanislasiga kordamööda vahetusi ja jõudsime eelviimase ringi lõpuks eesolijaile järele. Aga passimine jätkus, vähesed käisid eest läbi, panustasin palju, et jooksikute hulgast lõpus tõusule minna. Õnneks läks, viiekilomeetrisele lõputõusule läksime atrõõviga (grupilt eest ära sõitnud väiksem grupp rattureid, M. P.) koos peale. Alguses sai väikse vahe sisse Eddy-Michel Cadet-Marthe, ise ei julgenud kohe kaasa minna, kuna olin tagaajamisega palju energiat rajale jätnud. See vahe sai saatuslikuks, Eddy-Michel kasvatas vaikselt vahet ja jõudis finišisse 26sekundise eduga,” võttis 24aastane pärnumaalane Eesti jalgratturite liidu vahendusel sõidu kokku.

“Pidin juba kolmandat korda astuma pjedestaali teisele astmele. See jätab veidi mõru maitse, kuid kasvatab võidutahet ja näitab, et stabiilsust on,“ kinnitas Kivistik.

Järgmiseks stardib Kivistik kaheetapilisel võidusõidul Memorial Romule Beret 29. veebruarist 1. märtsini.