Tottenham vajas võiduks viimaseid sekundeid, Arsenalile piisas teisest poolajast

Heung-Min Son  võiduväravat tähistamas.
Heung-Min Son võiduväravat tähistamas. Foto: Darren Staples/Sportimage/PA Images

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas Tottenham Heung-min Soni viimase minuti väravast 3:2 Aston Villa. Arsenal oli 4:0 parem Newcastle Unitedist.

Birminghamis peetud kohtumine sai Tottenhami jaoks kurjakuulutava alguse juba 9. minutil, kui keskkaitsja Toby Alderwiereld vastaste tsenderduse õnnetult omaväravasse lõi. 18 minutit hiljem suutis belglane oma vea aga parandada, viigistades nurgalöögi järgses saginas mänguseisu.

Vahetult enne poolajapausi õnnestus Tottenhamil ka ette minna. Karistusalas kukutati  Steven Bergwijn ning VAR määras penalti. 11 meetri karistuslööki läks realiseerima Lõuna-Korea koondislane Heung-min Son, kes esmalt küll eksis, kuid suutis jätkuolukorras palli siiski väravasse toimetada.

Poolajale 2:1 eduseisus läinud Tottenhami eduseis püsis vaid kaheksa minutit, sest 53. minutil tõi Aston Villa keskkaitsja Bjorn Engels nurgalöögist tabloole taas viigi.

Järgmise pooltunni jooksul oli mõlemal meeskonnal hulgaliselt võimalusi, kuid väravatearve ei kasvanud. Kui mängida oli jäänud veel vähem kui 60 sekundit, tegi Aston Villa väravaautor Engels suure prohmaka ning Son pääses Pepe Reinaga üks-ühele. Seekord korealane ei eksinud ning kindlustas Meistrite liiga finalistile kolm võidupunkti.

Tottenham kerkis võiduga Inglismaa liigas viiendale kohale, 26 mängust on kogutud 40 punkti. Aston Villa jätkab 25 silmaga 17. tabelireal.

Londoni Arsenalile piisas 4:0 Newcastle Unitedi alistamiseks teisest poolajast. 54. minutil avas skoori Pierre-Emerick Aubameyang, kolm minutit hiljem oli täpne Nicolas Pepe. Mesut Özili ja Alexandre Lacazette'i väravad sündisid kohtumise üleajal.

Arsenal hoiab liigatabelis 34 punktiga 10. kohta, Newcastle on 31 silmaga 13. tabelireal.

Homme õhtul peetakse Inglismaa liigas vooru keskne kohtumine, kui vastakuti lähevad Chelsea ja Manchester United.