TalTechi korvpallimeeskond oli lähedal liiga liidri üllatamisele

Postimees Sport
Joonas Järvelainen (pildil) kerkis täna TalTechi resultatiivseimaks
Joonas Järvelainen (pildil) kerkis täna TalTechi resultatiivseimaks Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Eesti-Läti korvpalliliigas pidi TalTech koduväljakul tunnistama liidermeeskonna Ogre 83:80 paremust.

Kohtumine algas tasavägiselt ning nelja esimese minuti järel oli seis 9:9. Veerandaja lõpus õnnestus külalismeeskond Ogrel teha aga 13:2 vahespurt ning võita avaveerand 28:20. Teisel neljandikul pääses Läti klubi  Rinalds Sirsninši ja Renars Magone korvidest 12-punktilisse eduseisu, aga Gregor Arbeti, Joonas Järveläineni ja Leemet Böckleri abiga suutis ülikoolimeeskond kaotusseisust välja tulla ja nelja silmaga juhtima asuda. Poolaja lõpetas Sirsninši tabav kolmepunktivise, kuid pausile mindi siiski TalTechi punktilises eduseisus.

Kolmanda veerandaja alguses haaras Ogre uuesti initsiatiivi ja pääses seitsme punktiga ette. 3.58 enne neljanda veerandaja algust oli Taltech jäänud 12-punktilisse kaotusseisu, kuid kolm kaugviset järjest tabanud Janar Aniste tõi pealinlased mängu tagasi ning peagi viigistas Oliver Metsalu seisu 68:68-le.

Neljas veerandaeg algas Läti klubi 70:68 juhtimisel, aga 4.46 enne lõppu tabas Eric Schmalz kaks vabaviset ja viis kodumeeskonna üle pika aja punktiga ette. Ogre läks taas 80:77 juhtima, kuid Arbet viigistas kaugviskest seisu. Rihards Zebergsi vabavisete järel pääses Ogre 82:80 ees ning James Batemoni üks lisapunkt tegi seisuks 83:80. Viimane rünnakuõigus kuulus TalTechile, kuid nii Sten Olmre ja kui ka Arbet eksisid kaugvisetel.

James Batemon tõi Ogre kasuks 16 punkti ja 7 lauapalli. Kristaps Dargais panustas 16 punkti ja 10 lauapalliga.

Joonas Järveläinen viskas TalTechi kasuks 16 punkti ja võttis 4 lauapalli. Oliver Metsalu lisas 14 punkti ja 4 lauapalli, Leemet Böckler tõi 13 silma.

Ogre jätkab liigaliidrina, olles võitnud 23 kohtumist ning kaotanud vaid ühe. TalTech on 8 võidu ja 15 kaotusega kümnendal kohal. Eesti-Läti liiga play-off 'ist lahutab ülikoolimeeskonda juba neli võitu.