Norra naised teenisid kolmikvõidu, aga mehi oli esikaheksas koguni seitse

Norra murdmaasuusatajad. Pilt on illustratiivne.
Norra murdmaasuusatajad. Pilt on illustratiivne. Foto: Anders Wiklund/TT/TT NEWS AGENCY

Murdmaasuusatamise MK-sarja raames toimuval Ski Touril peeti täna klassikatehnika jälitussõidud. Naiste 10 km distantsil saavutasid norralannad kolmikvõidu, meeste 15 km sõidus mahtus esikaheksasse koguni seitse norralast.

Naiste konkurentsis hoidis esikohta esimesena rajale tuisanud norralanna Therese Johaug, kes edestas finišis koondisekaaslast Heidi Wengi 57,4 sekundiga. Weng kindlustas endale teise koha alles lõpufinišis, kui alistas kolmandana lõpetanud Ingvild Flugstad Östbergi (+57,8) ning rootslanna Ebba Anderssoni (+58,6). Esikuuikusse mahtusid ka päeva parimat suusaaega näidanud Anamarija Lampic (+1.38,7) ning soomlanna Krista Pärmäkoski (+1.39,4).

Meeste distantsil oli esimesena päral norralane Pal Golberg, kes edestas samuti finišiheitluses 0,3 sekundiga venelast Aleksander Bolšunovi. Madalaima poodiumiastme hõivas norralane Martin Löwström Nyenget, kes Golbergile 2,1 sekundiga alla jäi.

Esikaheksasse mahtusid lisaks Golbergile ja Nyngetile veel viis norralast: Sjur Röthe (+2,5), Hans Christer Holund (+7,3), Finn Haagen Krogh (+39,3), Martin Johnsrud Sundby (+42,9) ja Erik Valnes (+51,3).

Homme on suusatuuril puhkepäev, teisipäeval jätkatakse vabatehnikasprintidega.