Avo Keel jagas kõigile mänguaega ja Pärnu võitis kindlalt TalTechi

Pärnu võrkpalliklubi.
Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Tairo Lutter

Pärnu võrkpalliklubi alistas Credit24 meistriliigas võõral väljakul TalTechi 3:0. Ühepoolne matš kestis vaid tunni ja 20 minutit.

Tabeli viies, Pärnu ja seitsmes, TalTech olid tänavu juba kahel korral mänginud: novembris võidutsesid pealinlased kodusaalis 3:2, jaanuaris saatis Pärnu spordihallis 3:1 edu suvepealinlasi.

Täna oli pärast mitmemängulist eemalolekut Pärnul taas rivis suurim punktikütt Taavet Leppik, kes ühes Ygor Duarte, Kristaps Platacsi, Eder Levi Kocki, Martti Keele, Andrei Gvozdevi ja Silver Maariga algrivistuses platsile sammus.

Avageim kulges tasavägiselt ja perioodi keskel säras tablool 16:16. Lõpus olid kindlamad pärnakad, kes võitsid 25:22. Teises geimis jagas Pärnu klubi peatreener Avo Keel mänguaega noortelegi: platsile pääsesid nii Kaur Erik Kais, Richard Voogel kui Tony Tammiksaar ja Pärnu võitis 25:21. Viimases geimis said mänguaega juba kõik, kes pealinna sõitsid, ja matšivõit tuli numbritega 25:18.

Pärnu resultatiivseimateks osutusid kümne silmaga Leppik (0) ja Duarte (+8). Suvepealinlaste protsent oli parem nii rünnakul (46 vs. 36) kui vastuvõtul (61 vs. 54). Meie mehed lõid neli serviässa ja panid viis blokki. TalTechil olid samad numbrid kolm ja üheksa.

Kolm võidupunkti tabelisse kirjutanud Pärnu lõpetab põhiturniiri viienda kohaga. Enne play-off'i jääb veel mängida üks matš, kui laupäeval minnakse kodusaalis vastamisi Tartu Bigbankiga, kes asub teisel tabelireal.