Meistriliigas hankisid võõrsilt võidulisa Serviti ja Tapa

LEPM
Viljandi HC ja Põlva Serviti lahingus jagus võitlust, kuid põlvalased põgenesid teisel poolajal kindla võiduni. Pildil (vasakult) Anatoli Tšezlov, Mark Lõpp ja Ülljo Pihus. Foto: Helin Potter / Arhiiv

Käsipalli meeste meistriliiga põhiturniiri 14. vooru avapäev tõi võidud külalismeeskondadele. Liider Põlva Serviti alistas Viljandi HC 30:19 (11:9) ja SK Tapa oli 36:23 (22:10) üle Aruküla/Audentesest. Neljapäeval kohtuvad vooru viimases vastasseisus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn.

Viljandis ei saanud põlvalastel kaasa teha sõrmeluu murdnud Sander Sarapuu ja haigestunud Alfred Timmo, küll aga oli rivis eelmisel nädalal haiguse tõttu eemale jäänud kapten Kristjan Muuga. Kodumeeskonnal oli jätkuvalt ridamisi puudujaid, nagu Andrei Hapal, Volodimir Maslak ja Aleksander Pertelson.

Kui kolmandal minutil oli mänguseis 1:1, oli raske uskuda, et Viljandi järgmise väravani läheb aega 11 minutit. Nii aga läks, sest mulgid põrkusid "Serviti kaitse"-nimelise inimmüüri vastu. 13. minutil viis Henri Sillaste kiirrünnakust põlvalased 7:1 juhtima. Siis oli aga Viljandi kord, kaitse muutus tõhusamaks ja rünnak hakkas toimima.

Viieväravalise vahespurdi jooksul tabasid viis erinevat pallurit ja Mikk Varik tegi 19. minutil seisuks 7:6. Viigini 9:9 jõuti tänu Martin Brauni täpsele karistusviskele 28. minutil, ent puhkama mindi siiski Serviti 11:9 eduseisul. Riietusruumist väljusid selgelt sisukamalt külalised, mitu korda järjest tabas Stanislav Holodjuk.

Ülljo Pihuse ja Sillaste kiirrünnakute järel juhtis Serviti 17:12 ning edu hakkas vaid kasvama. Jürgen Lepasson tõrjus nii Sergei Rodjukovi kui Brauni karistusvisked ning Serviti lahkus Viljandist lõpuks kindla 30:19 võiduga. Holodjuk viskas kuus, Sillaste ja Tõnis Kase neli väravat, kaotajatel tabas Kristo Järve neli ning Rodjukov ja Robert Lõpp kolm korda.

Kodusaalis mänginud Aruküla/Audentes jahtis tänavuse hooaja esimesi punkte ja alustas SK Tapa vastu korralikult. Valusalt nõelati paari kiirrünnakuga ja juhiti neljandal minutil 3:2. Neljanda koha ja poolfinaalipääsme eest võitlevatel külalistel olid siiski teised plaanid. Seitsmeks minutiks pani Mikola Naum värava lukku ning Rait Ageni viis Tapa ette 7:3.

Arukülalased jäid hätta nii kaitses kui rünnakul, kus järjekindlalt saadeti palle Naumi valdusse, kes omakorda täpsete söötudega kiirrünnakuid algatas. 15. minutil tuli Rail Ageni esituses ühest sellisest juba 12:4 ja kümme minutit hiljem kasvasid Tapa edunumbrid kahekohalise arvuni, kui Rail ja Rait Ageni 19:8 tegid.

Vaheajaks juhtis Tapa 22:10 – ükski meeskond pole meistriliigas tänavu avapoolajaga sellist väravatekogust visanud. Vennad Agenid ja Martin Adamson olid kolme peale tabanud koguni 18 korda! Teise pooltunni algul rebenes vahe veelgi ja 35. minutil tuli Artur Morgensoni viskest 26:11.

15-väravalises kaotusseisus võitlesid võõrustajad siiski tõsiselt ning Hardi Raukase ja Aleksander Kesküla tabamuste toel saadi seisuks 28:17. Tapa noppis siiski kindla 36:23 võidu, Rail Ageni viskas võitjate kasuks üheksa, Adamson kaheksa ja Rait Ageni seitse väravat. Kaotajatel tabasid kolm korda Raukas, Martin Kalvet, Kent-Christer Benström ja Markus Kask.