TIPPHETKED ⟩ CSKA võttis rahulikult ning loputas Kalevit kõigest 14 punktiga

Korvpalli VTB Ühisliigas pidi valitsev Eesti meister Kalev/Cramo võõral väljakul alla vanduma Euroliiga ja VTB Ühisliiga valitsevale tšempionile Moskva CSKA-le 67:81.

CSKA alustas kohtumist tormiliselt, võites avaveerandi 29:14. Teisel veerandajal võtsid armeelased asja rahulikult ning poolajapausile mindi nende 49:29 eduseisus.

Kolmandal veerandajal vajutati taas korra gaasipedaal põhja ning kasvatati edu koguni 23-punktiliseks (72:49). Seejärel lükati sisse vabakäik ning kulgeti rahulikult 81:67 võiduni.

CSKA resultatiivseimad olid Darrun Hilliard 14 ja Daniel Hackett 12 punktiga. Kalevlastest jõudsid kahekohalise punktisummani Kyle Vinales (14) ja Janari Jõesaar (12).

Midagi jäi Cramo meestele Moskvast siiski ka näppude vahele. Nimelt surus Tanel Kurbas avapoolajal palli võimsalt korvi:

Enne mängu:

Jõulude eel Tallinnas peetud esimese ringi mängus ei andnud CSKA Kalevile armu, võites 91:50. Vähemaga ei taha võõrustajad, kes sel hooajal on Ühisliigas ja Euroliigas pidanud taluma enda kohta harjumatult palju kaotusi, piirduda ka täna.

«Käes on aeg, mil peame hakkama saavutama stabiilsust. Mängisime mõni päev tagasi hästi Astana vastu (CSKA võitis võõrsil 95:72 - toim) ning loodan, et näitame mängus Kaleviga samasugust tõsist suhtumist ja konkurentsivõimet,» ütles CSKA peatreener Dimitris Itoudis klubi kodulehele.

«Esinesime esimeses ringis Tallinnas väga soliidselt, võidu võtmeks oli meie kaitsetöö. Tahame selgi korral panna põhirõhu kaitsele.»

Niisiis tuleb küsida, kui kinni kavatseb armeeklubi kalevlaste hapnikukraani suruda ja kas tänased külalised saavad 50 punkti täis?