Merendusnõukoda tunnustas valitsuse samme meremajanduse probleemide lahendamiseks

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Copy
Viitseadmiral Tarmo Kõuts Rannarahva Festivalil Tallinna Vanasadamas.
Viitseadmiral Tarmo Kõuts Rannarahva Festivalil Tallinna Vanasadamas. Foto: PEETER LANGOVITS / PM/SCANPIX
  • Merendusnõukoda tervitab valitsuse samme merenduse kriisist välja toomiseks
  • Nõukoja liikmed on mures Veeteede ameti ja Transpordiameti liitmise kava pärast

Täna Tallinnas peetud Merendusnõukoja koosolekul arutasid merenduseksperdid Eesti valitsuse merenduspoliitikat ning selle ellu viimisega seotud samme.

Merendusnõukoja korralisel koosolekul käsitleti Vabariigi Valitsuse majandusarengu komisjoni 28. jaanuari kohtumisel väljendatud seisukohti kriisis oleva meremajanduse suhtes, teatas Postimehele Merendusnõukoja president viitseadmiral Tarmo Kõuts.

«Merendusnõukoda soovib tunnustada Vabariigi Valitsuse liikmete meremajanduse probleemide lahendamise soovi. See on taasiseseisvunud Eestis pretsedenditu ja annab lootust Eesti tänasest kriisist väljumiseks, tuua laevu Eesti lipu alla ja edendada Eestis meremajandust,» teatas Kõuts.

Samas tunneb Merendusnõukoda Kõutsi kinnitusel muret riigireformi käigus plaanitava Veeteede Ameti sulandamise pärast Transpordiameti allasutuseks. «Rõhutame, et laevandus on globaalse ulatusega rahvusvaheline ärikeskkond, kus eelkõige konkureerivad riigid, aga mitte ettevõtted. Meremajandus kui kriisis olev majandusharu vajab selget riikliku kõrge tasemega ja kompetentsiga Mereadministratsiooni,» kinnitas viitseadmiral Kõuts. 

Merendusnõukoda on seltsing, mis moodustati 2008. aastal kodanikualgatuse korras. Selle eesmärgiks on nõuga ja oma tegevusega kaasa aidata Eesti merenduspoliitika loomisele ning elluviimisele. Seltsing koosneb merendusspetsialistidest ja ühiskonnategelastest. Merendusnõukoja algatusrühma kuulusid Tarmo Kõuts, Kalev Kallo, Toivo Ninnas, Jaan Kalmus, Jüri Lember ja sekretärina Enn Kreem, hiljem tehti ettepanek seltsinguga liituda ka teistele väärikatele merendusvaldkonna tegijatele.

Merendusnõukoja teemadevalik on lai, hõlmates muuhulgas Eesti Vabariigi esindatust Rahvusvahelises Merendusorganisatsioonis IMO ja EL juures, riigi merenduspoliitika seisukohtade kujundamise protseduuri ja esitamist, osalemist merenduspoliitika rakenduskava välja ja merealase seadusloome töötamisel. Nõukoja pädevusse kuuluvad ka seadusandluse mõju laevandusele, merekeskkonna kaitsest tulenevad probleemid, laevakütus ja väävlidirektiiv, merehariduse problemaatika, väikelaevade registreerimine, laevaehitus, muuseumilaevade ehitamine ja haldamine ning muud küsimused.

Allikas: Mereviki

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles