Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo koduväljakul 87:62 Tartu Ülikooli.

Kahe liidri Tanel Soku ja Adomas Drungilaseta tegutsenud Tartu jäi juba avaminutitel kalevlaste surve alla ning viie minuti möödudes oli seis 20:6. Veerandaja võitis Kalev/Cramo 30:12 ning Janari Jõesaare lähiviskest suurenes eduseis peagi 21-punktiliseks. Poolajaks oli vahe 26 punkti suurune ning kahel korral pääses Kalev/Cramo ka 28 punktiga ette.

Neljas veerandaeg algas Kalev/Cramo 65:44 juhtimisel ja 3.09 enne lõppu viis Tanel Kurbas omad pealtpanekust 81:50 ette. Tartu vastas lõpetuseks 12:6 spurdiga, kuid kodumeeskond teenis ikkagi suure 25-punktilise võidu.

Jõesaar oli Kalev/Cramo parim 14 punktiga. Võrdselt 13 punkti lisasid Kyle Vinales (andis veel 4 korvisöötu) ja Sacha Killeya-Jones (võttis 6 lauapalli). Aigars Škele sai kirja 12 punkti ja 4 korvisöötu ning Tanel Kurbas kogus 10 punkti. Tartu parim oli 15 punkti ja 4 lauapalliga Kregor Hermet, Robert Valge lisas 14 silma.

Teises Eesti klubide mängus alistas Rakvere Tarvas 87:74 BC Valga-Valka. Kristo Saage viskas Rakvere kasuks 20 punkti. Janis Vahter lisas 16 silma ning Egert Haller ja Tormi Niits tõid mõlemad 11 punkti. Valga-Valka parim oli Filipp Gafurov 15 punktiga.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng neljapäeval, 30. jaanuaril, kui vastamisi on Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev/TLÜ.