Esireket Nadal jäeti Austraalia lahtistel poolfinaali ukse taha

Toimetas Karl Juhkami
Pettunud Rafael Nadal.
Pettunud Rafael Nadal. Foto: Reuters/ScanPix

Maailma esireket Rafael Nadal pudenes Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel veerandfinaalis konkurentsist, kui pidi 4 tundi ja 14 minutit kestnud duelli järel tunnistama Dominic Thiemi 7:6 (3), 7:6 (4), 4:6, 7:6 (6) paremust.

Avasetis oli Nadal see, kes esimesena vastase servi murdis ja 5:3 juhtima pääses. Oma pallingul oli hispaanlasel seejärel kasutada ka settpall, kuid ta ei suutnud seda realiseerida ning Thiem murdis hoopis vastu. Avaseti võitja selgitati seejärel alles kiires lõppmängus, mis kuulus 7:3 austerlasele.

Ka teises setis sai esimesena murde kätte Nadal, kes asus 3:2 juhtima. Maailma edetabelis viiendal kohal paiknev Thiem hoidis aga närvi külmana ning viigistas kaheksandas geimis seisu (4:4). Ka teine sett läks kiiresse lõppmängu, mis kuulus 7:4 austerlasele.

Kui esimese kahe seti peale kulus vastavalt 69 ja 70 minutit, siis kolmandas setis tehti asjad selgeks 42 minutiga. Kumbki tennisist oma servil ei vääratanud, kuniks Nadal seisult 5:4 murde kätte sai ning seti 6:4 võitis.

Neljandas setis oli Thiem see, kes esimesena murde kätte sai ja 2:1 juhtima asus. Sealjuures geim varem oli ta ise päästnud kolm murdepalli. Nadal oli väljakul aga jätkuvalt kui vana rahu ise ning kümnendas geimis viigistas seisu 5:5-le. Kuna rohkem murdeid ei sündinud, otsustati ka neljandas setis võitja kiires lõppmängus.

Thiem pääses seal ette 6:4, mis tähendas, et tal oli kasutada kaks matšpalli. Esimese, omal servil, virutas ta äralöögiga võrku... Teise, Nadali pallingul, virutas ta ülestõstel auti, mis tähendas, et esireket viigistas seisu 6:6-le. Seejärel sai Thiem veel kolmanda matšpalli... ja kui Nadal palli seejärel võrku virutas, langes austerlane põlvili.

Thiem jõudis esimest korda karjääris Austraalia lahtistel poolfinaali, kus talle tuleb vastu Alexander Zverev (ATP 7.). Teises poolfinaalis mängivad Roger Federer (ATP 3). ja Novak Djokovic (ATP 2.).