HC Tallinn alistas põnevusmängus Põlva Serviti

Robin Oberg (palliga) viskas üleplatsimehena HC Tallinna võidumängus Põlva Serviti vastu üheksa väravat. Foto: Helin Potter/arhiiv

Kaks Eesti paremat käsipalliklubi tõid esmaspäeva õhtul Kalevi spordihalli «lavale» põnevusetenduse, kus HC Tallinn alistas Põlva Serviti 24:23 (10:8). Pealinnaklubi tõusis võiduga tiitlikaitsja Serviti kannule meistriliiga tabeliski, punkte on neil vastavalt 18 ja 19.

Viimase 13 kuu jooksul kahes Eesti karikafinaalis ja meistrivõistlustelgi kullale-hõbedale mänginud meeskonnad alustasid mõlemad tiheda ja agressiivse kaitsega. Hästi olid valmis ka väravavahid, sest Armis Priskus tegi juba avaminutitega mitu head tõrjet ning külalistel peatas Eston Varusk nii Enrico Antoni kui hiljem ka Marko Slastinovski karistusviske.

Üheksandaks minutiks juhtis Tallinn 3:2 ja kasutas siis hästi ära põlvalaste vähemuse, kui koondislased Robin Oberg ja Kaspar Lees viisid kodumeeskonna 6:3 ette. Serviti vähendas vahe minimaalseks, Tallinn sai uuesti juhtima 8:5, kuid siis tabas kaks korda järjest Alfred Timmo.

Priskus jätkas suurepärast tõrjetööd ning põlvalased jäid seitsmeks minutiks väravata. Skoorivaese avapoolaja lõpetas Marek Karu kiirrünnak, mis viis meeskonnad puhkepausile pealinlaste eduseisul 10:8. Veel kordagi sel hooajal polnud ükski vastane üheski sarjas Servitit suutnud esimesel poolajal alla kümne värava hoida.

Teist pooltundi alustas Tallinn veelgi paremini ja pärast kaht Antoni väravat juhiti 13:9. Servitil olid vastused olemas – Henri Sillaste tabas kahel ja Henri Hiiend ühel korral ning seis oli 13:12. Uuesti sai kodumeeskond kolmega eest, kui Oberg viskas 16:13 ja uuesti spurtisid vastased ning 42. minutil tuli Anatoli Tšezlovi viskest üle pika aja viik 16:16.

Järgmised seitse minutit mängiti etendust sarnase käsikirja järgi – Tallinn läks ette, Serviti viigistas ja 49. minutil tegi Sillaste seisuks 19:19. Ikka ja jälle olid Lees ja Oberg need, kes pealinlased kahe väravaga juhtima viisid. Aga 55. minutil viigistas Sillaste kiirrünnakust seisu ja Timmo pommvise aitas kaks minutit hiljem esmakordselt juhtima põlvalased – 23:22.

Serviti jäi vähemusse, Rauno Aus viigistas ja Oberg realiseeris karistusviske. Viimasel rünnakul oli viigivõimalus Indrek Neemel, ent Priskus tõrjus lähiviske ja Tallinn võitis 24:23. Oberg tabas üheksa, Lees viis ja Anton kolm korda võitjate poolel, Timmo viskas kuus, Sillaste viis ning Hiiend ja Kristjan Muuga kolm väravat kaotajate kasuks.