Pildid ⟩ Noorsportlased said Janek Õiglase kätt suruda

Naomi Toomenurmele ulatas teise koha autasu Vändrast pärit kümnevõistleja Janek Õiglane. Foto: Marko Mumm

Tallinna Lasnamäe kergejõustikuhall oli nädalavahetusel noorsportlasi tulvil, sest toimus legendaarse võistlussarja “TV 10 olümpiastarti” teine üle-eestiline finaaletapp. Autasustamisel sai kohaliku kümnevõistleja Janek Õiglase kätt suruda neli noort pärnumaalast, kes pääsesid kuue hulka. Poodiumile pääses neist kaks.

Võistlused toimuvad kahes eaklassis, nii poiste kui tüdrukute seas: vanemad (13–14aastased) ja nooremad (12aastased ja nooremad). Seekord võeti mõõtu 60 meetri tõkkesprindis, kaugus- ja teivashüppes.

Vanemate tüdrukute tõkkejooksus tuli starti 63 piigat. Tihedas konkurentsis pääses finaalidesse kaks kohalikku: Pärnu Kuninga tänava põhikooli õppur Gloria Teearu silkas eeljooksus neljanda koha vääriliselt (9,71) ja pääses A-finaali ehk kuue hulka. Viola Hambidge (Audru kool) sai kirja 10,04, mis andis eeljooksu põhjal 11. tulemuse ja koha B-finaalis.

Finaalis parandas 13aastane Teearu tulemust veel – 9,63 – ja tõusis poodiumi kolmandale astmele. Põnevas jooksus sai neljanda koha omanikki sama tulemuse ja viies kaotas pärnakale vaid 0,01 sekundiga. Hambidge’i lõppkohaks jäi 12., kui ta läbis B-finaali 10,17ga. Legendaarse sarja teise etapi võidutulemus oli 9,41.

Gloria Teearu (paremal) sai tõkkejooksus kolmanda koha.
Gloria Teearu (paremal) sai tõkkejooksus kolmanda koha. Foto: Marko Mumm

Väledaid kohalikke tõkkejooksjaid leidus poiste seaski. Rääma põhikooli õppur Laur Peetris näitas 57 vanema eaklassi noormeeste seas eeljooksus teist tulemust – 8,93 –, mis tähistab tema isiklikku rekordit. Finaalis läks Peetrisel paraku start lörri ja ta sai pakkudelt viimasena minema, suutes siiski kahest konkurendist mööda spurtida ja lõpetada neljandana (9,20). Esi­kolmik jooksis alla üheksa sekundiga ja võidu tõi resultaat 8,65.

Laur Peetris.
Laur Peetris. Foto: Marko Mumm

Nooremate tüdrukute kaugushüppes võistles stabiilselt Pärnu Vanalinna põhikooli õpilane Naomi Toomenurm, kes hüppas kõik kuus katset 17 sentimeetri sisse. 11aastane pärnakas sai parimal katsel kirja 4,53, mis andis viienda koha. Neljas koht jäi sentimeetri ja kolmas vaid kahe sentimeetri kaugusele. Paikuse põhikooli õpilane Kertrud Koni oli 77 piiga seas 14., kui sai kirja 4.29. Võidu tagas 4.95.

Kertrud Koni.
Kertrud Koni. Foto: Marko Mumm

Toomenurm võistles tõkkejooksuski ja sai 69 tütarlapse konkurentsis eeljooksus teise tulemuse (9,72), Koni oli 10,39ga kaheksas. Napi medalitajäämise kaugushüppes korvas Toomenurm tõkkejooksu A-finaalis, kui tuli 9,70ga teiseks. Koni jooksis B-finaalis 10,59ga ja oli kokkuvõttes 12. Võidutulemus oli 9,36.

Naomi Toomenurm.
Naomi Toomenurm. Foto: Marko Mumm

Vanemate tüdrukute teivashüppes võistles 22 sportlast. Vägeva võistluse tegi Hambidge, kes parandas isiklikku rekordit 31 sentimeetriga ja sai kirja 2,51. Ehkki Audru kooli õpilane saavutas kolmanda koha omanikuga sama tulemuse, reastati ta rohkemate lati mahaajamiste tõttu neljandaks. Võidu tõi 3.36.