Ilusa hüppe teinud Kristjan Ilves andis suusarajal kõvasti kohti käest

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Tairo Lutter

Saksamaal Oberstdorfis peetud kahevõistluse MK-etapil teenis Kristjan Ilves 25. koha.

Kümnendana 10 km suusasõidule pääsenud Ilvesele oli tugevaid konkurente lähedal nii ees- kui ka tagapool. Ta sattus gruppi, kus oli praktiliselt 11 sportlast, kes heitlesid kohtadele 6.-16.

Kui veel poole distantsil püsis meie mees pundis, siis 6,4 km peal oli ta langenud juba 20-ndaks. Lõpuga andis Ilves veel kohti käest, finišijoone ületas ta 25. kohal, kaotades võitjale 2.03,5.

Esikoha noppis taas Jarl Magnus Riiber, kes teiselt kohalt startides edestas ta kaasmaalast Jens Lurås Oftebrod 6 ja Franz-Josef Rehrli 8 sekundiga.

Enne suusasõitu:

Ilvese hüpe kandus 131,1 m peale, teenides 131,1 punkti. 47 sportlase konkurentsis andis see 10. koha, suusarajale pääseb ta 1.09 pärast esikoha teeninud Jens Lurås Oftebrod. Teiseks jäänud hooaja valitseja Jarl Magnus Riiber saab rajale 8 sekundit hiljem.

«Tehniliselt võinuks hüpe veidi vabam olla, saanuks ehk paar meetrit juurde. Aga keskmiselt hea hüpe, siit on päris hea suusarajale minna. Oota huviga sõitu, hoidke pöidlaid,» kommenteeris Ilves sotsiaalmeedias.

Enne võistlust:

Reedel peetud eelvõistlusel hüppas Ilves 133 m ja teenis 139,8 punktiga kaheksanda koha.

Eesti parimal kahevõistlejal jäi hooaja algus vigastuse tõttu vahele. Esimest korda tuli ta rajale kaks nädalat tagasi Val di Fiemmes, lõpetades kahel päeval vastaval 32. ja 27. kohaga.