Veideman teenis Roomaga magusa võidu

Margus Martin
Rain Veideman (palliga).
Rain Veideman (palliga). Foto: Fabio Pirazzi

Itaalia korvpalli meistrivõistluste esiliigas tabeli lõpuosas paiknev Rain Veidemani koduklubi Eurobasket Roma sai laupäeval hingele palsamit, alistades esiviisikusse kuuluva meeskonna Rieti 69:67 (poolaeg 33:42).

Kogu mängu tagaajaja osas olnud Rooma jõudis viigini 65:65 üks minut ja kaheksa sekundit enne neljanda veerandaja lõppu.

Põnevatel lõpusekunditel tabas Veidemani meeskonnakaaslane Alessandro Amici kaugviske, millega viis tiimi kahe punktiga (69:67) juhtima. Ehkki vastased kasutasid minutilist mõtlemisaega, nad järelejäänud kahe sekundiga enam Rooma korvi ohustada ei suutnud.

Rain Veideman alustas kohtumist tavapäraselt algviisikus ja viibis väljakul kokku 32 minutit. Selle ajaga panustas ta võõrustajate kasuks seitse punkti ja neli lauapalli. Tiimi parimaks kerkis ameeriklasest tsenter Steve Taylor 28 punkti ja 13 lauapalliga.

Rooma on kuus vooru enne põhiturniiri lõppu Itaalia esiliiga läänedivisjoni turniiritabelis eelviimasel, 13. kohal. Play-off'i pääsust lahutab neli võitu.