Marek Tiitsi raport. Taliturniirilt 2:2 viik Kuressaarega

Kaie Mölter
Jalgpall
Jalgpall Foto: Marko Saarm

Taliturniiri kolmandas voorus läks Viljandi Tulevik Tallinnas jalgpalliliidu sisehallis vastamisi FC Kuressaarega. Eriilmelisi esitusi pakkunud kohtumises käisid mänguohjad käest kätte, lõppskooriks jäi lõpuvile järel 2:2.

Tulevik alustas kohtumist näljaselt ja agressiivse keskväljapressinguga. Kuressaare seisis kaitses ega leidnud kuidagi oma mängurütmi. Juba 17. minutil mängisid keskväljal hästi kokku Tanel Lang, kes vastaselt palli röövis, Nikita Komissarov ja Kristjan Kask. Langilt lühikese sööduga palli saanud Komissarov andis selle edasi selg ees värava suunas liikunud Kasele, kes selle omakorda Komissarovile peaga tagasi söötis. Komissarov tõstis palli pehmelt üle vastaste ning Kask, kes oli vahepeal jõudnud end ümber keerata, pääses saarlaste kaitseliini selja taga nende väravavahiga silmitsi. Üksühele olukorras Kask ei eksinud ja avas skoori.

Tulevik valitses ründemängu kogu poolaja vältel kindlalt ega lubanud oma värava all tekkida pea ühelgi ohuolukorral. 40. minutil kombineerisid taas suurepäraselt Komissarov ja Kask. Seekord andis Komissarov söödu vasakult äärelt Kuressaare trahvikasti murdnud Kasele jooksu peale ning Kask demonstreeris taas külma närvi ja saatis terava nurga alt palli kindlalt Magnus Karofeldi selja taha.

Kollasärgid ei saanud siiski puhkama minna kaheväravalises eduseisus, sest 44. minutil tabas Tuleviku karistusalasse söödetud pall Alex Roosalu kätt ja väljakukohtunik Dmitri Kulikov määras saarlaste kasuks karistuslöögi 11. meetrilt. Seda asus sooritama Märten Pajunurm, kes ei eksinud ja vähendas vahe minimaalseks. Puhkepausile mindi Tuleviku 2:1 juhtseisul.

Teist poolaega alustas saarlaste esindusmeeskond märksa agressiivsemalt ja surus Tuleviku pikaks perioodiks tihedalt kaitsesse. Selle alt õnnestus Tulevikul välja murda alles veerand tunni möödudes ning sealtmaalt mängupilt võrdsustus. 69. minutil eksis tagasisööduga Tulevikus katsetel viibiv gambialasest kaitsja Essa Jallow. Alex Roosalu tema sööduni ei ulatunud, saarlased röövisid palli ning saatsid paremalt äärelt värava ette terava madala tsenderduse. Sellele sööstis esimesena Sander Laht, kes palli Tuleviku võrku naelutas ja 2:2 viigiseisu jalule seadis.

Kohtumise lõpuminutitesse jagus mõlemale meeskonnale veel vaid poolvõimalusi, kuid skoori teha kumbki enam ei suutnud.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post oli oma hoolealuste esitust kommenteerides rahulolevam kui varem, ehkki nentis, et palliga sai meeskond täna vähem mängida kui eelmises kahes kohtumises. Ründemänguga jäi Post rahule, aga näeb muudes liinides veel kohti, mille kallal tuleb töötada.

«Proovime praegu erinevaid asju. Tahan leida rünnaku ja kaitsetöö vahel optimaalset tasakaalu, mistõttu katsetan erinevate meestega ja koosseisudega. Sellisteks katsetusteks halliturniir ongi. Eelmistes mängudes olime ühes elemendis paremad, täna teises, nii see käib. Mida mäng edasi, seda suuremat tähelepanu pööran mängujoonisele, taktikalisele poolele ja õige koosseisu leidmisele. Praegu on peaaegu igas mängus mõnel positsioonil uus mees. Sedasi me hooaja alguseks selle koosseisu paika loksutame,» kõneles treener.

Mis saab võõrmängijaist?

Tänaseks mänguks üles antud meeskonnast oli puudu mitu eelmistes mängudes platsil käinud välismaalast. Maardu Linnameeskonna vastu tipurünnet mehitanud kanadalane Carson Buschman-Dormond lahkus Viljandist ning sõitis end näitama Hollandi esiliigaklubi De Graafschapi noortemeeskonda, kust agendi kinnitusel esialgu järgmisel nädalal Vancouverisse koolipinki naaseb. Austerlane Marco Budic on endiselt Tuleviku meeskonnaga, ent jättis tänase kohtumise vahele pisivigastuse tõttu.

Juhendaja kinnitusel oodatakse järgmisel nädalal meeskonna juurde tagasi soomlasest universaalset ääremängijat Ayoub Sadkit, kellega on liitumises kokkuleppele jõutud ja selleks vajalik paberitöö ees ootamas. Täna põhikkoosseisus alustanud keskpoolkaitsja Jude Barrow liitumises on samuti kokkuleppele jõutud ja paberitöö juba käimas.

Lähemate päevade jooksul lubas peatreener otsustada, kas kaitseliini täiendatakse täna 90 minutit mänginud Essa Jallow'ga või pakutakse lepingut Marco Budicile. «Mõlemal mehel on omad selged tugevused, aga ka nõrkused,» ütles Sander Post. «Vajalik info on mul nüüdseks mõlema mehe kohta olemas, kaalun plusse ja miinuseid ning otsus kummale mehele lepingut pakume, saab tehtud paari päeva jooksul.»

Uuel nädalal jõuab meeskonna juurde katsetele Benini päritolu tipuründaja.

Tänasest mängust kõrvale jäänud oma mängijad Mark Edur, Pavel Marin ja Herbert Velleste on treeneri sõnutsi kas külmetusega kimpus või ravivad pisitraumasid. «Järgmisel nädalal on mehed taas rivis,» kinnitas ta.