VIDEO ⟩ Ülikeerulisest seisust välja rabelenud Federer: oh jumal, see oli karm

Kris Ilves
Roger Federer.
Roger Federer. Foto: Hannah McKay/REUTERS

Šveitsi tenniselegend Roger Federer rabeles Austraalia lahtistel meistrivõistlustel ülikeerulisest seisust välja, alistades kolmandas ringis 4:6, 7:6 (2), 6:4, 4:6, 7:6 (8) austraallase John Millmani.

Maailma edetabelis 47. kohal asuv Millman murdis otsustavas setis 1:1 viigiseisul Federeri servigeimi, aga sellele järgnenud geimis nägi Austraalia tennisepublik vastupidist olukorda, kui kolmanda asetusega šveitslane realiseeris kolmanda geimpalli. Rohkem servimurdeid viiendas setis ei nähtud ja mängu võitja selgus kiires lõppmängus.

Kümne punktini mängitud kiires lõppmängus haaras algul juhtohjad Millman, Federeril oli selg vastu seina surutud. Austraalia lahtistel meistrivõistlustel kuus korda triumfeerinud Federer pööras aga 4:8 kaotusseisu 10:8 eduks ja pääses neljandasse ringi. Hullumeelse tagasituleku teinud Federer oli pärast mängu emotsionaalne.

«Oh jumal, see oli karm,» lausus Federer pärast enam kui neli tundi kestnud lahingut. «Jumal tänatud, et see oli otsustav kiire lõppmäng, sest muidu oleksin selle kaotanud. Kust nüüd alustada? Ma arvan, et John mängis suurepärase mängu. Ta on suurepärane võitleja ja hea kutt. Milline mäng! John väärib tunnustust!» lisas Federer.

Federer kohtub neljandas ringis ungarlase Marton Fucsoviciga (ATP 63.), kes oli kolmandas ringis 6:1, 6:1, 6:4 parem ameeriklasest Tommy Paulist (ATP 80.).