VIDEO ⟩ Vanameister Spanoulis tegi ajaloolise partii, tabeli punane latern sepistas üllatuse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Vassilis Spanoulis.
Vassilis Spanoulis. Foto: ZUMAPRESS.com/AFP7

Korvpalli Euroliiga 21. voorus tegi viimase viie aasta parima partii vanameister Vassilis Spanoulis, kuid Piraeusi Olympiacost ta 87:91 kaotusest Peterburi Zeniti vastu päästa ei suutnud.

Koduväljakul avaveerandi 24:27 kaotanud Zenit võitles end poolajaks kahega ette ning kasvatas otsustavaks neljandikuks vahe kaheksale. Olympiacos ei lasknud vastast küll kaugemal, ent ei jõudnud ka järgi.

37-aastane Spanoulis tegi Euroliigas ühe oma karjääri parematest partiidest. Mängujuht viskas 32 ja poole minutiga 31 silma (kahesed 5st 5, kolmesed 7st 5, vabavisked 9st 6) ja jagas seitse resultatiivset söötu. Tema punktirekord pärineb 2014. aasta lõpus, mil ta viskas Klaipeda Neptunase vastu 34 silma.

Lisaks on Spanoulis vanim mängija, kes 30 punkti piiri ületanud.

Zeniti poolelt jagunesid punktid ühtlasemalt. Jevgeni Voronov viskas 21, Gustavo Ayoni 15 silma.

Tänavu juba kaks korda peatreenerit vahetanud Olympiacos on kaheksa võidu ja 13 kaotusega 12. kohal. Hooaega kehvasti alustanud Zenit kogub vaikselt hoogu, viimasest neljast matšist on võidetud kolm, kuid endiselt püsitakse tabeli lõpuosas.

Samal ajal peetud kohtumises ei tekkinud Moskva CSKA-l kodus suuri probleeme Valenciaga, kellest saadi jagu 81:70.

Suurüllatus sündis Münchenis, kus kohalik Bayern alistas 80:68 Tel Avivi Maccabi. Saksamaa klubi oli enne tänast viimasel kohal, Maccabi heitleb koha eest esikolmikus.

Bayern kallutas kohtumise enda kasuks viimase veerandajaga, mis võideti 23:15. Võitjate parim oli 19 punkti visanud Nihad Dedovic, Maccabile tõi Elijah Bryant 14 silma.

Baskonia alistas kodusaalis 83:79 Moskva Himki, Barcelona 86:82 Belgradi Crvena Zvezda.

Homme on kavas ülejäänud neli 21. vooru matši. Kaunase Žalgiris võõrustab kell 20 Berliini Albat.