58 aastat ootusi sai läbi: Burnley häbistas Manchester Unitedit nende endi kodus

Karl-Joosep Küngas
Burnley mängijad.
Burnley mängijad. Foto: PHIL NOBLE/REUTERS

Inglismaa kõrgliigas võõrustas Manchester United kodusel Old Traffordil Burnley meeskonda. Hädasti võitu vajanud kodumeeskond võttis vastu häbistava 0:2 kaotuse.

Kohtumine algas sündmustevaeselt ning käis suuresti keskväljal pusimine. Tundus, et kõik näib minevat väravateta avapoolaja suunas, kuid sellele tõmbas kriipsu peale Burnley ründaja Chris Wood, kes osava lõpetamisega avas 39. minutil mänguskoori.

United tegi teise poolaja alguses kohe vahetuse, kuid edu see ei toonud. Teise värava lõi hoopis Burnley meeskond, kes tühjast olukorrast eduseisu suurendas. 56. minutil saatis David de Gea värava suunas kauni kauglöögi Jay Rodriguez ja mänguseis oli 2:0.

United valdas küll edasise kohtumise jooksul ohtralt palli, kuid midagi väga ohtlikku tekitada ei suudetud. Nõnda vihastati välja ka poolehoidjad, kes järjepanu staadionilt lahkusid. Lõpuvile kõlades näitas tabloo Burnley 2:0 võitu ja tribüünidele olid jäänud ainult nende fännid.

Tänase tulemusega tõusis Burnley liigatabelis 13. kohale, olles kogunud 24 vooruga 30 punkti. United jätkab 34 punktiga viiendal kohal, kuid esinelikust jäädakse maha juba kuue punktiga.

Teistes tänastes kohtumistes suutis Leicester koduväljakul 4:1 alistada West Hami. Tottenham oli koduses Londonis 2:1 parem Norwichist.