Enam kui 70 minutit vähemuses olnud Arsenal tuli kaks korda kaotusseisust välja ja võitles Londoni derbyst välja viigipunkti

Karl-Joosep Küngas
Kangelane Hector Bellerin ja patuoinas Shkodran Mustafi
Kangelane Hector Bellerin ja patuoinas Shkodran Mustafi Foto: PAUL CHILDS/Action Images via Reuters

Inglismaa kõrgliiga tänases suurimas lahingus läksid vastamisi kaks Londoni klubi Chelsea ja Arsenal. Atraktiivses kohtumises nähti nii iluväravaid kui ka jõulist mängu, kuid võitjat selgitada ei õnnestunud ning mäng lõppes 2:2 viigiga.

Kohtumine algas kodumeeskond Chelsea tormilise survega ning järjepanu tekitati Arsenali värava lähistel ohtlikke olukordi. Üks nendest kandis ka vilja, kui pandi eksima külaliste keskkaitsja Shkodran Mustafi, kes valesööduga palli Chelsea ründaja Tammy Abrahami jalale toimetas. Mustafi paarilisel David Luizil ei jäänud midagi üle, kui noor väravakütt karistusalas mahavõtta. Kohtunik määras 28. minutil penalti ning andis ka brasiillasele punase kaardi.

Penaltit asus sooritama Jorginho, kes külavereliselt palli võrku toimetas. Tegemist oli itaallase jaoks hooaja neljanda tabamusega.

Chelsea jätkas survestamist, kuid Arsenal pidas vähemalt esimese poolaja lõpuni vastu nõnda, et rohkem väravaid lüüa ei lubatud. Arsenali peatreeneril Mikel Artetal jagus palju mõtteainet, kuidas meeskond kaotusseisust välja päästa.

Hispaanlasel see ka õnnestus, sest 63. minutil tormas vasturünnakusse Arsenali 18-aastane kesktormaja Martinelli, kes kasutas N'Golo Kanté libastumise oskuslikult ära ja viigistas mänguseisu.

Viimasel pooltunnil oli mõlemil veel mitmeid võimalusi ning kohtumises polnud veel midagi otsustatud. Esimesena jõudis teise väravani César Azpilicueta, kes realiseeris 84. minutli Callum Hudson-Odoi nurgalöögi. Arsenal ei andnud ikkagi alla ning leidsid teise viigivärava 87.minutil üllatuslikust kohast, sest kahe hooaja jooksul esmakordselt lõi äärekaitsja Hector Bellerin.

Viigiliselt tänane kohtumine ka lõppes ja Londoni derby jäi täna viiki.

Chelsea jätkab 40 punktiga neljandal kohal, jäädes liider Liverpoolis maha juba 24 punktiga. Arsenal jääb linnarivaalist 10 punkti kaugusele ja paikneb 10. tabelireal.