Linnameeskond pidas Soomes esimese kontrollmängu

Kuido Saarpuu
Jalgpall
Jalgpall Foto: Kuvatõmmis videost

Paide linnameeskond pidas Tamperes aasta esimese kontrollmängu, jäädes avapoolaja väravatest 0:2 alla Soome Veikkausliiga läinud aasta neljanda koha meeskonnale Ilves.

Kodumeeskond haaras eduseisu juba kolmanda minutil, karistades Paide linnameeskonna pallikaotuse keskväljal oskuslikult ära. Avapoolaeg oli võitluslik, mäng hooaja esimesele kontrollmängule iseloomulikult üsna rabe ja väravavõimalusi nappis.

Paide uus ründetäiendus Edrisa Lubega näitas ees oma head kiirust ja pääses paaril korral ka löögile. Tema võimalus jäigi esimesel kolmveerandtunnil Paide parimaks.

Vaheajale läks Ilves 2:0 eduseisust. Mattias Sapp tegi üleminutil esmalt tõrje, kuid pall jäi värava all lahtiseks, soomlased tegutsesid otsustavamalt ja pall oligi teist korda võrgus.

Teiseks poolajaks tegi Vjatšeslav Zahovaiko 11 vahetust ja kohe poolaja alguses oli võimalus vahe vähendada. Kristjan Pelt andis liini taha ideaalse söödu, kuid 1:1 olukorras tõstis Kristofer Piht palli postist valelt poolt mööda.

Kui avapoolaeg oli võrdne, siis teist poolaega kontrollis juba Ilves. Paide linnameeskonna noor koosseis, kus väljakul oli seitse mängijat sünniaastaga 2001 või hiljem, kaitses aga ennastsalgavalt. 77. minutil oli hoopis Paidel veel üks šanss, kui Sergei Mošnikovi karistuslöögi järel sai kastis löögile Jaagup Luts. Päris mänguaja lõpus oli Ilves lähedal kolmandale tabamusele, ent healt positsioonilt eksiti.

25. jaanuaril võrdleb Paide linnameeskond taliturniiri mängus vormi Nõmme Kaljuga. (JT)