Haaland esimest, Haaland teist, Haaland kolmandat korda!

Ville Arike
Erling Braut Haaland.
Erling Braut Haaland. Foto: Stefan Puchner/ap/Scanpix

Kui keegi võis veel öelda või mõelda, et Erling Braut Haaland lõi Meistrite liigas juhuslikult väravaid või et Austria liiga on lihtsalt nõrk, siis Norra imelaps kummutas need arvamused Dortmundi Borussia eest Saksamaa jalgpalliliiga debüüdis tehtud kübaratrikiga.

Ja veel mil moel! Borussia jäi võõrsil peetud kohtumises Augsburgiga just taha 1:3, kui peatreener Lucien Favre saatis 56. minutil viimases lootuses väljakule Haalandi. Ning 23 minutit hiljem näitas tabloo juba külaliste 5:3 eduseisu, kusjuures olnuks Jadon Sancho armuline, võinuks kõigi nelja kolli taga olla kirjas «Haaland». 19-aastane norralane oli kolme värava löömiseks vajanud täpselt kolme pealelööki, seejuures esimene tuli tema esimesest pallipuutest Borussia särgis. Muljet avaldav, õigemini seda on vähe öeldud. Tulemusega 5:3 mäng lõppeski.