Aparjodam desmitā vieta Eiropas čempionātā

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Kristers Aparjods
Kristers Aparjods Foto: Atis Strenga

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Lillehammeres trasē Norvēģijā ieņēma desmito vietu Eiropas čempionāta sacensībās, šādu pašu pozīciju gūstot arī Pasaules kausa piektā posma ieskaitē.

Tikmēr Riks Kristens Rozītis Pasaules kausa posmā bija 18.vietā, Inārs Kivlenieks bija 20., bet Artūrs Dārznieks ieņēma 22.pozīciju. Eiropas čempionātā viņiem bija attiecīgi 15., 17. un 18.pozīcija.

Par Eiropas čempionu tika kronēts itālis Dominiks Fišnallers, kurš aiz sevis atstāja divus krievus - Semjons Pavļičenko zaudēja 0,174 sekundes, bet Romāns Repilovs atpalika 0,228 sekundes. Aparjods bija 0,887 sekundes lēnāks, Rozītim bija 1,358 sekunžu deficīts, Kivlenieks zaudēja 1,494 sekundes, bet Dārznieks atpalika 1,746 sekundes.

Eiropas čempionāta ieskaitē katra valsts var piedalīties ar četriem sportistiem. No latviešus apsteigušajiem sportistiem, jau iepriekš bija noteikts, ka Vecā kontinentā meistarsacīkstēs ieskaitīti netiks krieva Aleksandra Gorbaceviča un vācieša Morica Eliasa Bolmana rezultāti. Gorbacevičs izcīnīja piekto vietu, bet Bolmans bija 21.pozīcijā.

Pirmajā braucienā ātrākais bija krievu sportists Pavļičenko, kurš 1994.gada olimpisko spēļu trasi veica 48,761 sekundē. Nieka divas sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija Fišnallers, bet 0,128 sekundes atpalika Repilovs.

Aparjods zaudēja 0,445 sekundes, kas deva devīto vietu, Kivlenieks un Rozītis atpalika 0,675 un 0,680 sekundes, ierindodamies 17. un 18.pozīcijā, bet Dārznieks ar 0,839 sekunžu deficītu noslēdza pirmo divdesmitnieku.

Otrajā braucienā Fišnallers apsteidza Pavļičenko, trasi veikdams 48,974 sekundēs un par 0,102 sekundēm pārspēdams Repilovu. Tikmēr trešo ātrāko laiku sasniedza vācietis Fēlikss Lohs, kurš Fišnalleram zaudēja 0,175 sekundes, taču summā viņš bija vien 15.vietā.

No latviešiem Aparjods atpalika 0,444 sekundes un bija 12.vietā, Rozītim bija 0,68 sekunžu deficīts un 20.pozīcija, Kivlenieks atpalika par 0,821 sekundi un uzrādīja 23.rezultātu, bet Dārznieks ar 0,909 sekunžu atpalicību ieņēma 24.vietu.

Vīru konkurencē startēja 32 sportisti.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 536 punktiem ir Repilovs, otro vietu ar 450 punktiem ir Fišnallers, bet trešais ar 419 punktiem ir austrietis Jonass Millers. Aparjods ar 271 punktu ir devītais, Kivlenieks ar 175 punktiem ir 15., Rozītis ar 112 punktiem noslēdz pirmo divdesmitnieku, bet Dārznieks ar 66 punktiem ir 28.pozīcijā.

Rozītim un Dārzniekam pamatsacensībām izdevās kvalificēties caur Nāciju kausu, kur attiecīgi izcīnītas piektā un 13.vieta. Aparjords un Kivlenieks jau iepriekš bija nodrošinājuši sev vietu sacensībās.

Šosezon sevi vislabāk apliecinājis Aparjods, kuram posmos Ziemeļamerikā bija piektā un septītā vieta, bet sezonas ievadā viņš bija ātrākais vienā no braucieniem, taču kritiens liedza cīnīties par goda pjedestālu. Iepriekšējā posmā viņš izcīnīja ceturto vietu.

Turpinājumā janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.