VIDEO ⟩ Uskumatu debüüt: Norra imelaps tassis Dortmundi lootusetust seisust võidule

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Erling Braut Håland.
Erling Braut Håland. Foto: MICHAELA REHLE/REUTERS

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas alistas Dortmundi Borussia võõral väljakul 5:3 Augsburgi, kuigi oli 55. minutiks 1:3 taga. Edu võti oli 19-aastane norralane Erling Braut Håland.

Augsburgi jaoks kulges mäng peaaegu tunnikese jagu muretult. 34. minutil löödi avavärav, kohe teise poolaja alguses eduseis duubeldati. Kuigi Julian Brandt vähendas mõni minut hiljem vahe minimaalseks, kasvatasid koduperemehed 55. minutil vahe taas kahele. Siis tuli aga platsile Håland...

Möödus vaid paar minutit, kuniks noormees debüüdil praktiliselt esimese puutega palli väravasse suunas.

See oli aga alles algus! Dortmundi viigivärava lõi Jadon Sancho, kuid seejärel põrutas Håland veel kaks tabamust, lõpetades debüüdi kübaratriki ja 5:3 võiduga.

Jaanuaris Salzburgi Red Bullist Dortmundiga liitunud Håland on tänavusel hooajal löönud kõigi sarjade peale 23 matšiga koguni 31 väravat! Lisaks on ta jaganud seitse tulemuslikku söötu.