Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Kolmest kolm: Pärnu võrkpalliklubi meeskond sai Eesti-Läti ühisliigas Limbaži tiimist sel hoojal jagu kolmandatki korda. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu võrkpalliklubi meeskond alistas Eesti-Läti ühisliigas Limbaži tiimi 3:0.

Esimeses geimi keskpaigaks said pärnakad sisse viiepunktise edu, mis otsustavate pallide mängimiseks sulas punktini. Sellele vaatamata mängisid Pärnu mehed geimi lõppu kindlalt ja võitsid 25:23.

Teises geimis näitas Pärnu tiim vastasele kohe tagatulesid, käristades sisse soliidse vahemaa. Enam ei antud ohje käest ja 70protsendise rünnakuefektiivsusega vormistati võit 25:15.

Kolmanda geimi alguses kimbutas pärnakaid hea serviga Limbaži nurgaründaja Kristaps Smits, kelle kolme ässpallingu järel näitas tabloo lätlaste 4:0 paremust, ja esimesele tehilisele vaheajale läksid Pärnu mehed 3:8 kaotusseisus. Pärast mõttepausi mängisid suvepealinlased vahe tagasi. Teisele tehnilisele vaheajale mindi juba 16:15 eduseisus ja geim kallutati enda kasuks 25:23.

Pärnu suurim skooritegija oli 20 punktiga (+10) nurgaründaja Kristaps Platacs. Tempomees Andrei Gvozdev tõi 14 silma (+13), nurgaründaja Taavet Leppik panustas kümne punktiga (+7) .

Lõunanaabrite resultatiivseim oli 21 punktiga (+10) Smits.

Pärnakate rünnakuefektiivsus oli igati eeskujulik 59 protsenti, Limbažil 35 protsenti. Pärnu vastuvõtuks näitas statistika 60 protsenti, vastastel 49.

Pärnakad lõid matšis kuus ässpalli, Limbaži teenis otse pallingutest neli punkti. Blokipunkte kogunes pärnakatele 14, Limbaži tiim korjas sulustamisega seitse silma.

Pärnu meeskonnal on 17 mängu järel tabelis 24 punkti, mis üheksa meeskonna konkurentsis annab viienda koha. Koht kõrgemal Tallinna Selveril on 34 silma, tahapoole jääb 16 punktiga Riia tehnikaülikooli tiim.

Pühapäeval mängib Pärnu meeskond kodusaalis kolmandal kohal asuva Jēkabpilsi Lūšiga.