Õuduste linn: Madridi Real sai paari päeva jooksul Moskvas teise kaotuse (1)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Aleksei Šved (palliga), Walter Tavares.
Aleksei Šved (palliga), Walter Tavares. Foto: Gavriil Grigorov / Gavriil Grigorov/TASS

Korvpalli Euroliiga 20. vooru esimeses matšis jäi Madridi Real kindlalt 94:102 alla Moskva Himkile.

Topeltvoorule koguni 13-mänguliselt võiduseerialt vastu läinud Hispaania tippklubi tabas Venemaal korralik krahh. Alustuseks jäädi teisipäeval Moskvas 55:60 alla CSKA-le, veelgi õnnetumalt läks täna samas linnas Himki vastu.

Erinevalt Realist olid Himkil viimased nädalad kulgenud üsna õnnetult: neli matši järjest kaotati. Täna näitasid väljakuperemehed juba esimestest minutitest, et nukker seeria peab lõppema.

Isukalt tegutsenud Himki võitis avaveerandi 25:21, hoides initsiatiivi. Teisel neljandikul visati koguni 30 silma ning poolajaks kasvas edu 11-punktiliseks. Hiilgavas hoos oli Aleksei Šved, kes oli selleks ajaks põrutanud 12 silma (kolmesed 4st 4) ja jaganud koguni üheksa resultatiivset söötu.

Teine poolaeg algas üsna sarnases rütmis. Kuigi Real püsis kannul, kontrollis Himki mängu. Otsustava neljandiku eel oli vahe endine, kuid siis hakkas juhtuma.

Väljakuperemehed tegid vähem kui nelja minutiga 13:0 vahespurdi ning kohtumise saatus oli otsustatud. Viimased minutid kujunesid lõpptulemuse vormistamiseks. Kuigi lõpuks jäi vahe vaid kaheksa silma, oli Himki edu 2.37 enne lõpuvilet 20.

Švedi arvele jäi üleplatsimehena 21 punkti (kolmesed 6st 5), lisaks jagas ta 13 resultatiivset söötu, kuid patustas kuue pallikaotusega. Reali parim oli 20 silma toonud Jordan Mickey.

Tänases teises matšis alistas Barcelona võõral väljakul 80:74 Istanbuli Fenerbahce. Hispaania tippklubil katkes kolmemänguline kaotusteseeria, türklastel lõppes sama pikk võiduseeria. Õhtu viimases kohtumises andis Milano Armani võõral väljakul Tel Avivi Maccabile kõva lahingu, kuid 63:69 kaotusest pääsu polnud.

Homme on kavas kuus mängu. Kell 21.30 algavas lahingus võõrustab Ateena Panathinaikos Kaunase Žalgirist.