Marek Tiitsi raport. Viljandi Tulevik sai taliturniiri avamängust viigi Pärnu Vaprusega

Marek Tiits
, Viljandi JK Tuleviku kogukonnajuht
Nii Viljandi Tulevikule kui Pärnu Vaprusele traditsioonilise taliturniiri avalöögiks olnud kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Foto: Brit Maria Tael, soccernet.ee

Laupäeva pärastlõunal sai Tallinnas EJL-i sisehallis teoks Viljandi Tuleviku ja Pärnu Vapruse hooajaks valmistumise perioodi esimene kontrollmäng. Mõlemale meeskonnale traditsioonilise taliturniiri avalöögiks olnud kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Tulevik sõitis Tallinna 15 mängijaga, kelle hulgas olid kolm katsetele tulnud välismaalast – mõne päeva Viljandis meeskonnaga harjutanud aser Elsevar Bakirzade, ukrainlane Samuel Mandei ja vahetult enne mängu meeskonnaga liitunud soomlane Ayoub Sadki – ning noor Viimsi JK väravavaht Matheas Madik, kelle liitumine Tulevikuga on kokku lepitud, ent ootab viimaste paberite kordaajamist.

Esimene poolaeg kulges võrdse võitluse tähe all, ent juba üsna varakult, 17. minutil kasutas Vaprus ära Tuleviku kogu mängu ainsa suuremat sorti prohmaka: väravast kaugele välja tõtanud Karl-Romet Nõmm mängis end olukorrast välja ja Kristen Saarts sai palli paarikümnelt meetrilt tühja väravasse saata. Korra pidi Nõmm pingutama paraadtõrjeks ja paar rünnakut pidi ta lihtsama tõrjega tagasi lööma, ent suurt tööd tal esimesel poolajal enam ei olnudki.

Teisel poolajal sekkusid Viljandi poolt mängu Pavel Marin, Herbert Velleste ja Gerdo Juhkam ning väravasuule asus Matheas Madik. Pärnu vahetas välja peaaegu kogu koosseisu ja värskete meeste hulgas jooksis platsile suurem osa meeskonna tavapärasest põhikoosseisust. Kohtumise iseloom muutus täielikult. Vaprus vajus sügavale kaitsesse ja jäi sinna kogu poolajaks. Tulevik ründas järjekindlalt, ent kõik pealelöögid põrkasid tihedast Vapruse kaitsemüürist tagasi. Ka Vapruse väravavaht pidi omasid paraadtõrjega päästma.

84. minutil sai Tulevik siiski oma tahtmise, kui mängijad keskväljalt võidetud palliga poolkiirele rünnakule lülitusid ning Rainer Peips palli karistusala joonelt võimsa pommlöögiga Vapruse värava ristnurka saatis. Järelejäänud minutite jooksul loodi veel mõni võimalus, ent realiseerida neid ei suudetud ja kohtumine lõppeski 1:1 viigiga.

Peatreeneri kommentaar

Sander Post jäi oma hoolealuste ning katsetel olevate meeste mängu kommenteerides tagasihoidlikuks, öeldes, et täit infot ta sellest kontrollmängust kätte ei saanud.

«Lõpptulemus kui selline pole praegu väga tähtis. Olime kohati lohakad, eksisime palliga mängus ja kohtades, kus seda juhtuda ei tohiks. Sellises hooajaks valmistumise faasis on see normaalne,» kõneles Post. «Praegu on treeningmahud suured, mängu ilu ja perfektseid sooritusi on meestelt raske tahta.»

Välismängijaist rääkides nentis Post, et ta ei saanud selle mänguga ühestki neist põhjapanevat pilti ette. «Mingi tase on neil kõigil olemas. Kas see on meile piisav, kas nad lisavad meeskonnale tugevust või on meie mängijatest paremad, seda on praegu raske öelda. Aeg näitab,» lausus ta, andes mõista, et tahab mehi veel treeningutel ja mänguolukorras näha.

Tänaselt mängult puudunud Kaimar Saag ja Gustav-Hendrik Seeder ravivad peatreeneri sõnul väikest vigastust ning nende puudumise tõttu kontrollmängus riske võtta ei soovitud.

Saabuval nädalal ootab peatreener katsetele veel mitut mängijat.