Tippklubide uskumatust heitlusest väljus võitjana Anadolu Efes

Karl-Joosep Küngas
Shane Larkin paremal.
Shane Larkin paremal. Foto: Kaan Baytur/ZUMAPRESS.com

Euroliiga 18. vooru haaravaimas lahingus võõrustas Barcelona meeskond Türgi suurklubi Anadolu Efesit. Pärast ulmeliselt kulgenud kohtumist näitas tabloo Efesi 86:82 võidunumbreid.

Kohtumist alustasid paremini külalised, kes kiiresti vahe kahekohaliseks kasvatasid. Näis, et Barcelona ei suudagi vasturohku Efesi mängule leida, kuid õigeaegsed vahetused tõid edu. Efes võttis ikkagi 24:19 avaveerandi võidu.

Barcelona mängu hakkas vedama pingilt mängu sekkunud Malcolm Delaney. Paar järjestikulist kaugviset andsid Barcelonale nende mängu esimese eduseisu 32:31. Efes sellest ennast häirida ei lasknud, väikene mõtlemispaus ja pandi jälle vedur nendele soodsal moel liikuma. Avapoolaeg kuulus just Türgi meeskonnale 45:42.

Riietusruumist tuli paremini mängu Efes, kes kasvatas üha vahet. Barcelonas leidus õnneks üks mees, kes suutis nendega sammu pidada. Selleks oli Brandon Davies, kes viskas 16 silma ehk Barcelona kõik kolmanda veerandaja punktid. Viimasele veerandile mindi vastu Efesi 66:58 juhtimisel.

See, mis otsustaval veerandil Kataloonia pealinnas juhtuma hakkas, oli uskumatu. Barcelona mängijad tabasid igast asendist ning tegid kiiresti 14:0 spurdi ja võtsid juhtohjad endale. Mõni hetk hiljem eemaldati kohtumisest teise tehnilisevea tõttu Efesi peatreener Ergin Ataman, kuid Türgi meeskond sai sellest innustust ja viigistas mänguseisu.

Viimast minutit alustati seisult 79:79 ja eesootas imeline lõppvaatus. Esmalt tabas kaugviske Efesi mängumees Chris Singleton, talle vastas kiiresti Barcelona poolelt Nikola Mirotic. Viimasel poolel minutil tabas Efesi liider Shane Larkin neli vabaviset jutti ja nõnda kindlustati vägev võõrsilt võit.

Võitjate edukaimana viskas Shane Larkin 26 punkti. Teda toetas Chris Singleton 17 puntkiga. Barcelonat ei päästnud ka Brandon Daviese 20 silma.