Ronaldo lõi Cagliari värava auguliseks

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Duelli Ragnar Klavan vs. Cristiano Ronaldo võitis Portugali ründeäss.
Duelli Ragnar Klavan vs. Cristiano Ronaldo võitis Portugali ründeäss. Foto: MARCO BERTORELLO/AFP

Itaalia jalgpalli meistrivõistlustel alistas Torino Juventus koduväljakul 4:0 Ragnar Klavani tööandja Cagliari.

Sardiinia klubi läks mängule vastu keskkaitsepaariga Klavan – Sebastian Walukiewicz. Mehed olid korra küll karikamängus koos väljakul käinud, ent Itaalia meistriliigas oli eilne mäng 19-aastasele poolakale Walukiewiczile debüüdiks.

Kui esimesel poolajal suutsid Cagliari kaitsjad Juventuse staariarmee rünnakud tõrjuda, siis teisel poolajal hakkas kaitse kärisema. Kõigest neli minutit pärast poolaja algust andis Klavan ristivälja riskantse söödu Walukiewiczi suunas. Poolakas ei lugenud olukorda kõige paremini ning Klavani söötki jäi nõrgaks. Ronaldo oli aga valvel. Ta napsas Walukiewiczi nina eest palli, mängis üle väravavahi Robin Olseni ning lõi mänguvahendi külmavereliselt väravavõrku.

34-aastane Ronaldo, kes on värava löönud nüüd viies järjestikuses Serie A mängus, realiseeris veel 67. minutil penalti ning 82. minutil Juventuse kiirrünnaku, saades kirja karjääri 56. kübaratriki.

Juventuse eest tegi skoori veel vahetusest sekkunud Gonzalo Higuain, kes võttis üks ühele ette just Klavani ning lõi 81. minutil osavalt eestlase jalge vahelt värava, mis tegi tol hetkel seisuks 3:0.

Cagliari on Itaalia meistrivõistlustel kaotanud nüüd kolm mängu järjest. Võitlus Meistrite liiga koha eest pole küll veel läbi, ent olukord on igal juhul raske. 18 vooru järel hoiab Sardiinia klubi 29 silmaga kuuendat kohta. Viimasel Meistrite liigasse viival neljandal positsioonil on AS Roma 35 punktiga. Juventus tõusis 45 silmaga meistrivõistluste liidriks, kuid eile hilisõhtul käis väljakul ka Milano Inter, kelle võidu korral jätkub meistrivõistlustel kaksikjuhtimine.

Cagliari mängib järgmise kohtumise laupäeval koduväljakul, kui vastaseks on liigatabeli 11. meeskond AC Milan. Eile tegi Milan 0:0 viigi Sampdoriaga. Milani värske täiendus Zlatan Ibrahimovic sekkus 55. minutil mängu vahetusest.