Imelugu Prantsusmaal: saareriik reisis peaaegu 10 000 km, et teha jalgpalli ajalugu

Jalgpall
Jalgpall Foto: Kuvatõmmis videost

Prantsusmaa jalgpalli karikasarjas võõrustas esiliigaklubi Niort külalisi Reunioni saarelt. Nimelt sõitsid neile külla sealne suurklubi Saint-Pierroise, kes üllatuslikult 2:1 võidu noppisid ja saare ajaloos esimest korda Prantsusmaa karikasarjas edasipääsesid.

Kohtumise avapoolaeg möödus väravateta, kuid domineerivamaks pooleks oli siiski kodumeeskond, kes ei soovinud mitte mingi hinna eest kaotada.

Skoori avas 59. minutil Saint-Pierroise'i keskpoolik Gerard Hubert, kellele eilne värav oli karjääri esimene Prantsusmaa karikasarjades. Eduseis pikalt kesta ei jõudnud, sest juba 63. minutil lendas pall Madagaskari keskkaitsjast Mamy Randrianarisoast õnnetult omaväravasse.

Külalised end sellest heidutada ei lasknud ja juba 76. minutil lõi Saint-Pierroise'i teine keskpoolik Ryan Ponti 2:1 värava ja see jäi ka mängu viimaseks tabamuseks.

Nii tegi Saint-Pierroise eile Reunioni saare ajalgug, sest varasemalt polnud sealsed meeskonnad suutnud Prantsusmaa klubidele vastu saada. Eilseks kohtumiseks tuli saareklubi mängijatel reisida koguni 9600 km, sest Saaremaast veidi väiksem saar asub just nõnda kaugel Prantsusmaast.