Kahju! Kaia Kanepi alustas aastat kaotusega

Henry Lääne
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: Kremlin Cup

Tennisist Kaia Kanepi (WTA 101.) kaotas kõrgetasemelise Brisbane'i turniiri kvalifikatsiooni avaringis 5:7, 3:6 Marie Bouzkovale (WTA 57.).

Üks tund ja 35 minutit kestnud matši avasett oli väga tasavägine, kuid lõpu poole suutis tšehhitar ohjad enda kätte haarata. Eduseisul 5:4 oli tal kolm murdepalli seti võitmiseks, kuid Kanepi suutis need tõrjuda.

Seti viimaseks jäänud geimis oli eestlannal kaks võimalust viia lahingu avavaatus kiiresse lõppmängu. Bouzkovat ei õnnestunud tal aga üle mängida, 21aastane tennisist teenis hoopis murdepalli ja realiseeris selle esimesel võimalusel.

Teises setis suutis Kanepi Bouzkova servi murda, ent tšehhitar vastas kahe meie kauaaegse esireketi pallingugeimi võitmisega.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 26.) pääses tänu heale edetabelikohale Brisbane'is otse põhitabelisse. Lääne-Austraalias on võistlustules tervelt kuus naist maailma esikümnest.

Tennisehooaja esimese Suure slämmi turniiri ehk Austraalia lahtiste põhitabeliga alustatakse 20. jaanuaril. Üksikmängude tiitlikaitsjatena lähevad starti Novak Djokovic ja Naomi Osaka.