Närvide mäng tõi Tartusse karikavõidu

Lenel Karu
Bigbank Tartu võrkpallimeeskond võitis üle 11 aasta Aadu Luukase karikavõistlused. Võrkpallurid Rait Rikberg (rohelise särgiga) ja Curtis Stockman (nr 1202) lausa hüppasid rõõmust. Foto: Tairo Lutter

Bigbank Tartu võrkpallimeeskond mängis ennast läinud pühapäeval Aadu Luukase karikavõistluste ülipõnevas duellis Eesti meistriks: meeskond murdis välja esialgsest 0:2 kaotusseisust ning rõõmustas ülikoolilinna 3:2 tiitlivõiduga Saaremaa võrkpalliklubi üle. Viimati tuli Tartu karikavõitjaks 11 aastat tagasi.

Saku suurhalli finaal õpetas mängijatele palju: võidu nimel tuli ette eneseületusi, läbipõlemist ja närvide mängu.

Kuigi tartlased läksid kohtumisele vastu sirge seljaga, vannuti esimeses kahes geimis vastastele alla. Tartu vastuvõtt ega rünnak ei olnud tasemel ning kaotusseisust 0:2 välja tulemiseks oli vaja võita kolmas geim. See ka õnnestus.