Triin Lellep arvustab: miks suurte ootustega «Cats» läbi kukkus? (4)

Triin Lellep
Copy
Arvustuse autor, kaunilt kassilikus kleidis Triin Lellep lebamas äraolevalt Iisraelis inimtühjas kõrbes. Paraku jätab ka muusikafilm «Cats» suuresti samasuguse äraoleva tunde.
Arvustuse autor, kaunilt kassilikus kleidis Triin Lellep lebamas äraolevalt Iisraelis inimtühjas kõrbes. Paraku jätab ka muusikafilm «Cats» suuresti samasuguse äraoleva tunde. Foto: Ezra Gozo Mansur

Sügisel üle Eesti kaheksa Andrew Lloyd Webberi loomingu kontserti andnud lauljanna käis vaatamas Webberi kuulsa muusikali ainetel loodud kassifilmi ning pidi tõdema, et vaatamata efektsetele tantsunumbritele puudub linateoses sügavus ja osatäitjatel sära silmades. Kassifilmist ei saanud kassafilmi.

Läksin kõigi aegade ühe kuulsama muusikali «Cats» järgi tehtud filmi vaatama suure elevusega, aga tulemus pani õlgu kehitama. Sõber Google paljastab, et samamoodi on tundnud ka paljud kriitikud ja filmisõbrad ning et internetis käib lausa võistlus, kes saab maha karmima arvustusega.

Idee teha «Catsist» nüüdisaegne film tundub mulle geniaalne, aga ka väga riskantne ettevõtmine.

«Cats» ei ole oma loomult tavaline muusikal, mille keskmes on inimsuhted, intriigid ja armukolmnurgad. Kaugel sellest. Tegelasteks on kassid ja väga suurt konflikti polegi. Tegemist on nii-öelda talendi-show’ga – kahetunnine teos koosneb suures osas tantsunumbritest –, kus kassid astuvad üles, et üks õnnelik neist valitaks tõusma kõrgemasse sfääri, kus auhinnaks on unelmate elu. (Kassidel olevat ju üheksa elu.) Muusika autor Andrew Lloyd Webber on üldse süžeede valikul hulljulge, näiteks on ta kirjutanud muusikali koguni laulvatest rongidest («Starlight Express», 1984).

Kui muusikal «Cats» 1981. aastal Broadwayl välja tuli, tekitas see kriitikuis vastakaid arvamusi, kas tegemist on geniaalsuse või hullusega. Seda teadmiseks võttes on arusaadav, et «Catsi» tegemine filmiks ei ole just kergete ülesannete killast.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles