Chelsea suutis vägeva lõpuga Arsenali vastu kaotusseisu võiduks pöörata

Karl-Joosep Küngas
Tammy Abraham
Tammy Abraham Foto: NEIL HALL/EPA

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 20. vooru keskses kohtumises läksid vastamisi kaks Londoni klubi. Arsenal võttis koduväljakul vastu Chelsea meeskonna ning võidupunktid noppisid külalised, kes kohtumise 2:1 võitsid.

Kohtumine algas Arsenali jaoks suurepäraselt, kui juba 13. minutil suutis nende esiründaja Pierre-Emerick Aubameyang mänguskoori avada. Esimesel poolajal oli rohkem võimalusi Chelseal, kuid kuidagi ei jõutud tabamuseni.

Teisel jätkas Chelsea Arsenali survestamist ning mitmel korral oldi viigistamisele väga lähedal. Külalised said 83. minutil viimaks rõõmustada, kui Mason Mounti karistuslöök leidis Jorginho, kes palli väravasse toimetas.

Chelsea ei rahuldunud viigiga ning püüdis kiirelt veel üht väravat lüüa. Selleni ka jõuti, kui 87. minutil lõi 22-aastane Tammy Abraham oma hooaja 12. värava, viies Chelsea 2:1 juhtima.

Sellega ka kohtumine lõppes ning Chelsea sai tabelisse magusad kolm punkti. Võiduga kindlustas Chelsea liigatabelis neljandat kohta, olles 20 vooruga kogunud 35 punkti. Arsenal jätkab 24 punktiga 12. tabelireal.