Pärnu Sadam sai lõpusekunditel võidu, Rapla alistas Kalev/TLÜ

Pärnu korvpalliklubi mängijad.
Pärnu korvpalliklubi mängijad. Foto: Madis Sinivee/

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevasestes kohtumises sai võidu Pärnu Sadam, kui alistati Jurmala ametivennad. AVIS UTILITAS Rapla oli Eesti klubide vahelises matšis parem Tallinna Kalev/TLÜ-st.

Jurmala - Pärnu Sadam 78:80 (14:21, 20:22, 25:16, 19:21)

Pärnu haaras 19:8 eduseisu ning avaveerand võideti seitsme punktiga. Märt Rosenthali kuue järjestikuse punkti toel mindi viie minuti möödudes 33:20 ette, aga Jurmala tabas neli järjestikust kaugviset ning poolajaks oli vahe üheksa punkti. Kolmas veerandaeg sujus kodumeeskonnal paremini ja seisult 41:49 tehti 10:0 spurt ning pääseti 2.52 enne viimase neljandiku algust 51:49 juhtima. Pärnakad vastaseid siiski eest ära ei lubanud ja Marko Stojadinovici kaugviskest viigistati veerandaja lõppedes seis 59:59 peale.

Järgnevad minutid kulgesid äärmiselt tasavägiselt ning kumbki pool kahest punktist suuremat edumaad kätte ei saanud. 57 sekundit enne lõppu tabas kaugviske Ugis Pinete ja Jurmala oli 78:75 juhtimas. Rosenthal vähendas vabavisetest aga kaotusseisu minimaalseks ja Jurmala enda rünnakust punkte juurde ei saanud. Ivars Rihards Žvigurs tabas Pärnu eest seejärel kaugviske ning ülejäänud 32 sekundiga Jurmala enam punkte juurde tuua ei suutnud, mis tähendas Pärnu nappi võitu.

Visketabavuses jäi Pärnu 51% - 41% peale ja lauavõitlus võideti 37:32 (ründelaud 13:6 Jurmalale). Korvisööte andis Pärnu rohkem 20:17 ja pallikaotuseid tehti ka rohkem 16:9.

Märt Rosenthal viskas Pärnu parimana 23 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Ivars Rihards Žvigurs lisas 19 punkti ja 5 lauapalli ning Marko Stojadinovic 14 punkti ja 4 lauapalli. 10 punkti ja 7 lauapalli jäi Lauris Blausi nimele.

Ugis Pinete oli Jurmala poolelt üleplatsimees 26 punkti ja 7 lauapalliga. Ervins Jonats lisas 19 punkti ja 5 lauapalli ning Roberts Berzinš kogus 18 punkti ja 7 lauapalli.

AVIS UTILITAS Rapla - Tallinna Kalev/TLÜ 90:78 (23:24, 24:22, 19:20, 24:12)

Kodumeeskond asus 16:11 juhtima, aga Kalev/TLÜ vastas 10:2 spurdiga ja külalisvõistkond avaveerandi punktiga ka võitis. Kolme minuti möödudes oli Rait-Riivo Laane viinud Rapla 34:29 juhtima, kuid Michael Balogun aitas seisu 36:36 viigistada. Kaotusseisu võõrustajad siiski ei jäänud ja pärast Kalev/TLÜ keskmängija Michael Kyre Buchanani korvi siirduti poolajale Rapla 47:46 eduseisust. Kolmas veerandaeg oli samuti tasavägine ning seisult 66:66 algas viimane neljandik. Kuigi Cadarian Raines viis Kalev/TLÜ 68:66 juhtima, tegi Rapla 8:0 spurdi ja Indrek Kajupanga lähiviskest pääseti 3.32 enne lõppu 80:70 ette. Martynas Mažeika aitas vastased korra veel kaheksa punkti kaugusele, aga initsiatiiv oli selgelt Raplal ning nemad teenisid kokkuvõttes ka 12-punktilise võidu.

Rapla jäi visketabavuses 47% - 40% peale. Lauavõitluse võitis Kalev/TLÜ 40:35 (ründelaud 14:9). Korvisööte andis Rapla rohkem 24:21 ning pallikaotuseid tegi Kalev/TLÜ rohkem 17:13.

Sven Kaldre viskas Rapla parimana 21 punkti ja võttis 6 lauapalli. Paulius Zalys lisas 16 silma ning Montae Glenn tegi kaksikduubli 15 punkti ja 14 lauapalliga. Devaugntah Williamsi nimele jäi 14 punkti.

Michael Kyre Buchanan tõi Kalev/TLÜ eest 21 punkti ja 7 lauapalli. Karl-Johan Lips viskas 18 punkti ja võttis 8 lauapalli, Martynas Mažeika järgnes 13 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga ning Michael Balogun sai kirja 10 punkti.

Valmiera Glass VIA - TALTECH 104:106 (24:19, 32:24, 17:24, 25:31, 6:8)

Valmiera läks kohtumist 16:9 juhtima ja avaveerand võideti viie punktiga. Valtervs Veverise kaugviskest oli kodumeeskond teise veerandaja alguses 35:24 ette pääsenud ja peagi kasvatas Edmunds Elksnis edumaa 19-punktiliseks. Eric Schmalzi ja Leemet Böckleri kaugvisetest vähendas TALTECH kaotusseisu 37:50 peale ja poolajaks jäi vahe samuti 13-punktiliseks. Kolmanda veerandaja alguses Valmiera veel dikteeris mängu, aga seisult 60:49 tegi TALTECH 15:3 spurdi, mille sisse jäi Sten Olmre, Schmalzi ning ka Gregor Arbeti tabatud kaugvise. Juhtima siiski ei suudetud minna ning viimane neljandik algas Valmiera 73:67 eduseisust.

Böckleri kahest järjestikusest kaugviskest oli TALTECH 6.44 enne lõppu jõudnud 80:80 viigini, aga pärast Roberts Krastinši realiseeritud vabaviskeid oli Valmiera kolme minuti möödudes 94:87 ette pääsenud. Böckleri, Oliver Metsalu ja Olmre korvidest suutis TALTECH taas viigini jõuda ja kuigi Klavs Dubults viis 39 sekundit enne lõpuvilet omad 98:96 juhtima, sai Metsalu jällegi olulisel hetkel korvi kirja ning järgnes lisaaeg. Valmiera oli järgnevate minutite jooksul raskustes, sest kolme minutiga ei saadud ühtegi punkti ning TALTECH oli 106:98 eduseisu haaranud. Kodumeeskonnal siiski õnnestus 6:0 spurt teha ja kui mängida jäi kolm sekundit, sai Krastinš veel ka kaugviske teele saata. See aga ei tabanud ning TALTECH sai raske võidu.

Visketabavuses jäi Valmiera 52% - 47% peale. Lauavõitlus oli 40:40 (ründelaud 14:11 TALTECH-ile). Korvisööte andis TALTECH rohkem 26:25 ja pallikaotuseid tegi rohkem Valmiera 16:13.

Sten Olmre viskas TALTECH-i eest 20 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 11 korvisöötu ning 20 punkti ja 5 lauapalli sai kirja Joonas Järveläinen. Leemet Böckler lisas 18 silma ning Oliver Metsalu lisas 15 punkti, 11 lauapalli ja 5 korvisöötu. Sander Viilup järgnes 13 ja Eric Schmalz 10 punktiga.

Edmunds Elksnis oli Valmiera resultatiivseim 28 punkti ja 8 korvisööduga. Klavs Dubults tegi kaksikduubli 26 punkti ja 12 lauapalliga ning Valters Veveris lisas 18 punkti ja 7 lauapalli. Roberts Krastinš kogus 16 punkti, 5 lauapalli, 8 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära juba pühapäeval, 29. detsembril, kui BK Liepaja võõrustab BC Kalev/Cramot ja seni vaid võite tunnistanud BK Ogre ning Riia VEF on omavahel vastamisi.