Lõpuks ometi: Žalgiris lõpetas enda üheksamängulise kaotusteseeria

Kaunase Žalgirise peatreener Šarūnas Jasikevičius.
Kaunase Žalgirise peatreener Šarūnas Jasikevičius. Foto: Oryk HAIST via www.imago-images.de/imago images/Oryk HAIST

Kaunase Žalgiris lõpetas korvpalli Euroliigas enda nukra üheksamängulise kaotustejada, alistades võõrsil 98:75 Müncheni Bayerni.

Külalismeeskond Žalgiris haaras initsiatiivi kohe avaveerandil, võites esimese vaatuse 33:21. Teisel veerandil suurenes Leedu korvpallihiiu korraks ka 15-punktiliseks, kuid teise neljandiku lõpus suutis kindlamalt tegutseda Bayern ning poolajale mindi Žalgirise 8-punktilises paremuses.

Poolajapausilt tulles oli taas aga kindlam Leedu klubi. Kolmandat neljandikku alustati koguni 20:6 vahespurdiga ning veerandaja lõpuks oli Žalgiris ees juba 18 punktiga. Viimasel neljandikul Saksa meister lähemale ei saanud, Žalgiris suurendas eduseisu veelgi ning võttis 25-punktilise võidu.

Võitjate poolt tõid 19 punkti Arturas Milaknis ja Zach Leday. Thomas Walkup tegi kaksikduubli 13 punkti ja 11 korvisööduga.

Kaotajate resultatiivseimaks kerkis Danilo Barthel 20 silmaga.

Mõlemad meeskonna hiilgasid suurepärase kaugvisete tabavusega. Kohtumise võitnud Žalgiris tabas 28 kolmepunktiviskest 13 (46,2%). Bayerni protsent oli veel parem, Saksa meeskond tabas 26st katsest pooled.

Žalgiris tõusis võiduga Euroliigas ühe koha võrra ja jätkab 4 võidu ja 12 kaotusega eelviimasel ehk 17. kohal. Bayern paikneb 6 võidu ja 10 kaotusega 14. positsioonil.