Girgensons gūst sestos vārtus šosezon NHL

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons Foto: AFP/SCANPIX

Latviešu hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensns pirmdien guva Bufalo "Sabres" komandas vienīgos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Sabres" izbraukumā ar rezultātu 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) piekāpās Otavas "Senators", kuras fārmklubā Amerikas Hokeja līgā (AHL) spēlē Rūdolfs Balcers.

Bufalo piedzīvoja ceturto zaudējumu pēdējos piecos mačos.

Girgensons otrajā periodā panāca neizšķirtu, gūstot savus 6. vārtus šosezon un nopelnot 10. rezultativitātes punktu (38 mačos 6 vārti + 4 piespēles).

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 16 minūtes un 25 sekundes (2:10 skaitliskajā mazākumā), izpildīja 2 metienus pa pretinieku vārtiem un izdarīja 1 spēka paņēmienu.

Girgensons spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. 25 gadus vecais Latvijas hokejists savā NHL spēlētāja karjerā guva 55. vārtus.

"Sabres" līderim amerikāņu uzbrucējam Džekam Aikelam pārtrūka 18 spēļu rezultativitātes sērija, kuras laikā viņš tika pie 32 punktiem (16 vārti + 16 piespēles).

Aikels atkārtojis "Sabres" kluba rekordu, jo 1971. gadā 18 spēļu rezultativitātes sēriju aizvadīja arī kanādietis Žilbērs Pero.

NHL gan oficiāli neieskaita Aikela rezultativitātes sēriju, jo viņš tās laikā vienu spēli traumas dēļ izlaida.

"Sabres" ar 41 punktu 38 mačos ieņem 10. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā, bet "Senators" ar 36 punktiem atrodas 14. pozīcijā Austrumos.