Valus! Pärnu võrkpalliklubi kaotas pingelise euromängu ja langes konkurentsist

Pärnu võrkpalliklubi.
Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Pärnu võrkpalliklubi

Pärnu võrkpalliklubi madistas CEV Challenge Cupi 1/16-finaali kordusmatšis võõral väljakul Horvaatia tiimi Kaštela Mladosti Ribolaga. Avamäng suvepealinnas võideti 3:1, mis tähendas, et täna piisas edasipääsuks kahest geimivõidust. Paraku kaotati matš 1:3 ja seejärel kuldne geimgi.

Esimene geim:

Horvaadid said mängu alguses paremini minema ja läksid 7:3 juhtima, mille peale Pärnu peatreener Avo Keel võttis aja maha. Ehkki pärnakad olid geimi keskel paari-kolme silmaga tagaajaja rollis, tõi Kristaps Platacsi pallinguäss enne mängumeeste punkte tabloole 19:19 viigi. Geimi lõpp oli ilus: Andrei Gvozdevi kaks rünnakut, Taavet Leppiku pallinguäss ja Pärnu omas seisul 24:21 esimest geimpalli. Ehkki horvaadid tulid 23:24 järele, lõpetas avavaatuse Tony Tammiksaare rünnak. 25:23 – üks käes, ühte veel vaja!

Teine geim:

Teise geimi algus oli nagu esimese koopia: kodumeeskond startis paremini ja rebis 7:3 ette. Geimi keskel, neljapunktilises kaotusseisus (13:17), vangerdas Pärnu peatreener sidemängijatega: Richard Voogel sisse, Martti Keel välja. Suvepealinlased rebisid järele (19:17) ja Keel toodi tagasi mängu. Siis hakkas jälle tulema: Pärnu viigistas seisu 20:20. Ühes mindi seisuni 23:23, ent viimased kaks punkti teenisid horvaadid. Teine geim Kaštelale 25:23. 1:1.

Kolmas geim:

Taas läks geimi algus nihu (4:7) ja vihane peatreener Avo Keel võttis aja maha. Edasinegi ei toonud midagi rõõmustavat ja kodumeeskond lustis: 11:5. Platsile tulid nii Voogel kui 17aastane Kaur Erik Kais ja vahe paisus veelgi (17:10). Pärnu sai küll 14:18 peale, ent geimi lõpus olid kindlamad Kaštela mehed, kes võitsid kolmanda vaatuse 25:19. 2:1 horvaatidele.

Neljas geim:

Geimi algus kulges võrdselt: 10:10. Pärnu pääses küll 12:10 juhtima, ent horvaadid vastasid viie järjestikuse punktiga ja rebisid peagi 20:15 ette. Seejärel hakkas tööle Pärnu blokk ja vahe oli napp (19:20). Lõpp oli valus: meie servid ja ründelöögid läksid järjepanu napilt auti ja Kaštela võitis neljanda geimi 25:21. Ees ootas otsustav ehk kuldne geim.

Kuldne geim:

Otsustav vaatus 15 silmani algas vägevalt: Platacsi kaks rünnakut, Martti Keele blokk ja Silver Maari suurepärane kaitsemäng – 3:0. Viiv hiljem oli viik majas (5:5) ja pooli vahetati juba horvaatide 8:7 eduseisus. Lõpp kujunes ülipingeliseks: Kaštela juhtis 11:9 ja 12:10, ent Pärnu jõudis 13:13 viigini. Siis vahetati taas punkte ja Pärnul oli seisul 15:14 matšpall, mida ei realiseeritud. Järgmisel rünnakul hanitas Leppik blokki ja viimaselgi punktil oli meie mehed blokis kinni. Kaštela võitis kuldse geimi 17:15 ja pääses euroringis edasi.

Pärnu resultatiivsemateks osutusid Leppik 19 (+7), Platacs 16 (+8) ja Tammiksaar 14 (+8) punktiga. Võitjatele tõi Ivan Matokovic 22 punkti (+15).

Pärnu rünnakuprotsent oli 35, vastastel 44. Vastuvõtt eestlastel 54, horvaatidel 56. Meie mehed teenisid blokist 14 silma, vastased 17. Ässpallingud Pärnule 7:4.