PM Itaalias: Cagliari kirus halba õnne ja ebaõiglust, Klavan jäi tüüneks

Itaalia meedia hindas Ragnar Klavani (palliga) esitust mängus Rooma Lazioga kõrgelt. Foto: Luigi Canu/zumapress.com/Scanpix

Äsja Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Ragnar Klavan ja tema kamraadid Cagliari meeskonnas olid vuti tippriigi Itaalia mõistes püsinud kaotuseta terve igaviku – kolm ja pool kuud. Üleeile hilisõhtul näis, et kodus nopitakse tabelis kolmandal kohal asuva Rooma Lazio vastu kolm punkti, kuid kõigevägevam tahtis teisiti.

Cagliari asus kiirelt juhtima (värav 8. minutil Giovanni Simeonelt) ja seis 1:0 püsis ka 90 minuti möödudes. Ent kolmandal lisaminutil viigistasid külalised Luis Alberto löögist ja kaheksandal(!) üleajaminutil viis Felipe Caicedo võiduväravaga Sardegna Arena täitnud publiku šokiseisundisse. Väikese tardumuse järel lasti kohtunike poole – kes olid andnud seitse lisaminutit – taas kõvasti vilet. Cagliari 14-mänguline kaotuseta seeria katkes.

Pikk üleaeg oli kohtumise järel ka Itaalia meedias peamine jututeema. Sardiinia saare tiimi kapten Radja Nainggolan tegi kiirelt Instagrami postituse: «7 minutit ja VAR ei sekkunud? Juba seda oli liiast, pealegi löödi viimane värav pärast 7 minuti täistiksumist.»