Blogi ⟩ Saaremaa alistas eurosarjas Iisraeli klubi ka võõrsil ja pääses kaheksandikfinaali

Saaremaa ja Hapoel Yoav Kfar Saba avakohtumine.
Saaremaa ja Hapoel Yoav Kfar Saba avakohtumine. Foto: Tairo Lutter

Saaremaa võrkpalliklubi kindlustas eurosarjas Iisraeli klubi Kfar Saba Hapoeli vastu edasipääsu, teenides Challenge Cupi 1/16-finaali korduskohtumises võõrsil 3:0 (25:22, 25:23, 25:17) võidu.

Saaremaa rünnakuprotsent oli kogu mängu peale 43, vastuvõtt oli Eesti meeskonnal 89 protsenti. Vastaste samad näitajad olid 45 ja 54 protsenti.

Saaremaal töötas hästi blokk, mis tõi meeskonnale kolme geimi peale 22 silma. Vastaseid said blokist poole vähem ehk 11 punkti.

Saaremaale tõi James Beau Graham 10 punkti (+7), 10 punkti kogus ka Maciel (+6), Henri Treiali saldoks jäi 9 silma (+6).

Suure tõenäosusega kohtub Saaremaa kaheksandikfinaalis Hispaania hõbedameeskonna Almeriaga, kes alistas avavoorus 3:0 Austria UVC Grazi. Selle matši korduskohtumine peetakse homme.

Enne mängu:

Avamängus teenis Saaremaa 3:1 võidu, mis tähendab, et tänases mängus vajab Saaremaa edasipääsuks kahte geimivõitu.

Avamängus pidi Iisraeli klubi hakkama saama ilma oma rünnakuliidri, põhidiagonaali Michael Chemoseta, sest ei taotlenud Keenia mängumehele viisat. Korduskohtumises saavad nad ka Chemose punktidele loota.

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali pärast avakohtumise võitu ülemäära rahulolev ei olnud. «Kordusmängus on meil juurde panna igalt poolt - aga rünnakul eelkõige, on vaja need rasked pallid ära lüüa! Peame üle vaatama, mis meil kõige rohkem puudu jäi, kodus mängivad nad teistmoodi, juures on ka diagonaal. Ja meil pole sellist publikut selja taga. Aga muidugi läheme võitlema ja võitma,» ütles Tali.

Saaremaa edukaim oli esimeses mängus Daniel Maciel, kelle arvele kogunes 20 punkti (+14), 17 punkti (+15) lisas Beau Graham, kes säras koguni 8 blokiga, 12 silma (+9) panustas Henri Treial. Vastaste edukaimana tõi Evandro Dias de Souza 21 punkti (+14).

Kui Saaremaa peaks edasi pääsema, tuleks Eesti klubile järgmises voorus tõenäoliselt vastu Hispaania hõbedaklubi Almeria, kes alistas avavoorus 3:0 Austria UVC Grazi.