Järelvaadatav ⟩ Cagliari sai koduliigas Udineselt kibeda jõulukingi

Ragnar Klavani koduklubi Cagliari mängis täna võõral väljakul Udinesega ning pidi tunnistama vastaste 1:2 paremust.

Sel hooajal suurepärast hoogu näidanud Cagliari jõud rauges eelmises mängus Rooma Lazio vastu, kui pealinlastele jäädi alla 1:2. Enne seda püsis Sardiinia suurklubi 13 mängu võitmatuna.

Rolando Marani hoolealused näitasid täna üpriski kesist jalgpalli, saates terve vastasseisu jooksul kõigest ühe õnnestunud pealelöögi Udinese väravaraamide vahele. Lisaks osutus meeskondade mõõduvõtt eriti tuliseks, sest kahepeale tehti kokku lausa 29 viga.

Udinese asus matši 39. minutil Rodrigo De Pauli väravast juhtima ning 1:0 seisult mindi ka riietusruumidesse uusi lahinguplaane nuputama. Dacia Arenal peetud mäng jõudis viigisadamasse alles 84. minutil, kui Cagliari superstaar Joao Pedro suutis üle mängida väravavaht Juan Musso. Ragnar Klavani leivaisa rahulolu ei kestnud paraku kaua, sest kõigest minut hiljem säras spordiareenil võõrustajate 2:1 edu. Kodupubliku kangelaseks kerkis prantslane Seko Fofana.

Eesti koondise raudmees alustas mängu põhikoosseisus ja 90. minuti vältel kanti tema arvele kollane kaart. Teise Cagliari vutiässa Fabio Pisacane jaoks lõppes päev veelgi kehvemalt, sest lohaka käeliigutuse eest Ignacio Pussetto vastu sai ta teise kollase, mis tähendas punast kaarti ja mängu varajast lõppu.

Valus lüüsaamine jätab Sardiinia mehed Seria A liigatabelis 29 punktiga viiendale positsioonile. Udinese kontol on 18 silma, mis annab neile 14. koha.

Enne mängu:

Eelmisel hooajal tuli Cagliaril tunnistada Udinese paremust mõlemas liigamängus, kuid käimasoleval hooajal on paremat minekut näidanud Cagliari. Kui Udinese asub liigatabelis 15 punktiga alles 16. kohal ja peamine eesmärk on liigasse püsimajäämine, siis Cagliari heitleb esikuuikus, olles praegu 29 silmaga viiendal kohal.

Cagliari kaotas esmaspäeval peetud liigamängus valusal moel Rooma Laziole skooriga 1:2, mis tähendas, et läbi sai Cagliari suurepärane seeria (kaotuseta 13 järjestikuses liigamängus – kaheksa võitu ja viis viiki). Kas Klavan ja ülejäänud meeskond on emotsionaalselt keerulisest kaotusest toibunud?