Serviti tegi Läti meistriga viigi

Lõuna-Eesti Postimees
Serviti peatreener Kalmer Musting jäi meeskonna mänguga rahule.
Serviti peatreener Kalmer Musting jäi meeskonna mänguga rahule. Foto: Arvo Meeks

Põlva Serviti mängis mängis käispalli Balti liigas pühapäeval võõrsil Läti meistri Dobele ZRHK Tenaxiga viiki 26: 26.

Ainsa Eesti klubina liiga tugevamas kuuikus mängiv Serviti alustas Läti meistermeeskonna Tenaxi vastu hästi ning Alfred Timmo ja Henri Sillaste tõid 2: 0 eduseisu. 11. minutil juhiti Ülljo Pihuse värava järel 5: 3, kuid siis jäädi hätta lätlaste puurisuul seisnud 17-aastase Martinš Ozolinši ülemängimisega.

Tenax viskas kolm vastuseta väravat ning sai omakorda juhtima. 21. minutil tuli Elvijs Lazda kiirrünnaku järel seisuks 9: 7, aga siis oli Serviti korda spurtida. Kaks tabamust Pihuselt, täpne karistusvise Mathias Rebaselt, ridamisi tõrjeid Eston Varuskilt ja Carl-Eric Uibo väravast mindi juhtima 11: 9. Tenax lõpetas väravatepõua ja vaheajaks oli seis viigis 11: 11.

Täpselt sama põnev ja tasavägine heitlus jätkus teisel pooltunnil. Serviti sai 13:11 ette, et siis vastastel lubada 4: 0 vahespurt teha. Seejärel viskas Eesti meister 80 sekundi jooksul kolm väravat ja Sillaste viskest juhiti 38. minutil 16: 15. Sarnaselt liigutigi – kord üks meeskond ees, siis teine ning kumbki ei saanud kordagi enamat kui kaheväravalist edu.

Kui mängida jäi viis minutit, tegi Varusk suurepärase topelttõrje ja Timmo viis Serviti ette 25: 23. Läti koondise joonemängija Egils Politers tabas kaks korda järjest, Tõnis Kase aitas uuesti juhtima põlvalased, ent Aivis Jurdžs viskas 26: 26 viigivärava. Sillaste tabas Serviti kasuks viis ning Kase ja Anatoli Tšezlov neli korda.

«Pihku jäi reisilt vaid üks punkt, aga saan mängijatega rahul olla. Arvestades, et meil jäi neli meest erinevatel põhjustel koju ning täna langes rivist veel Ülljo Pihus, siis noor koosseis sai kõva karastuse, tegutses tõesti hingega ja võitles mõlemas mängus lõpuni,» lausus Serviti peatreener Kalmer Musting.

Talvepausile siirdudes juhib Balti liiga A-alagruppi Riihimäe Cocks kaheksa punktiga, Minski SKA-l ja eile üllatuslikult Cocksi alistanud Tenaxil on seitse, Zaporožje ZTR-il viis, Klaipeda Dragunasel kolm ja Servitil kaks silma. B-alagrupis on nii Kehral, Celtnieksil kui Vilniuse VHC Šviesal üheksa punkti, järgnevad Kaunase Granitas-Karys kuue, Tallinn viie ja Viljandi kahe silmaga.