Võrkpallurid panid taskusse finaalipääsme ja kaks võitu

Lenel Karu
Bigbank Tartu mängis laupäeval Läti võrkpalliklubiga Jēkabpils Lūši (helesinistes särkides mehed). Tartu võrkpallurid, nende hulgas Alex Saaremaa (nr 18, vasakult), Märt Tammearu (nr 8) ja Albert Hurt (2), said ülekaaluka võidu. Foto: Kristjan Teedema

Bigbank Tartu on väga heas sõiduvees, ühe oma kõige tihedama nädala lõpetas võistkond treener Andrei Ojametsa eestvedamisel laupäeval kolmanda võiduga. Tartlased on nüüd Aadu Luukase karikavõistluste teine finalist ning esikohal Credit24 meistriliigas.

Möödunud nädala esimese mängu Aadu Luukase karikavõistlustel pidasid tartlased kodusaalis, kus korduskohtumisel alistati TalTech 3:1 ja tagati koht finaalis. Tartu meeskonna parim oli 12 punktiga (+6) Curtis Stockton, tema järel 9 punktiga (+7) Alex Saaremaa.

Raske, aga edukas aeg

Bigbank Tartu mängija Märt Tammearu hindas finaalipääsu väga positiivseks. «Eks hetkel oli ju kõige olulisem karikafinaali pääseda ning sellega saime hakkama. Meil oli väga raske aeg, väga palju mänge lühikese aja jooksul,» rääkis ta.

Aadu Luukase karikavõistluste finaal leiab aset 29. detsembril Saku suurhallis, kus Bigbank Tartu kohtub tiitlikaitsja Saaremaa võrkpalliklubiga. Duell tuleb põnev, sest ka meistriliigas on samad nimed vaheldumisi üksteise kannul.

Eks hetkel oli ju kõige olulisem karikafinaali pääseda ning sellega saime hakkama, Bigbank Tartu mängija Märt Tammearu.

Treener Ojamets kinnitas Võrkpall24-le antud lühiintervjuus, et kõik on võimalik. «Selge on see, et kui me arvutisse andmed sisse paneme, siis on Saaremaa favoriit. Aga eks sel hetkel hakkavad igasugused nüansid rolli mängima,» rääkis ta.

Reedel sõitsid tartlased võõrsile mängima Tallinna Selveri vastu. Tõusude ja mõõnade ning viie geimi tulemusel alistati vastased lõpuks 3:2. Avageimi võitis Selver 28:26, teise geimi samuti, tulemus 25:17. Siis võtsid tartlased end kokku ning võitsid kolmanda geimi 25:17. Neljas geim lõppes tartlaste võiduga 25:22 ning viies ülekaalukalt 15:5. Võrdselt 17 punkti tõid Tartule Curtis Stockton ja Albert Hurt, neil püsis kannul 15 punktiga Märt Tammearu.

Kindel võit

Laupäeval ootas võistkonda ees uus mäng. Tartlaste eelmise nädala viimane kohtumine peeti kodusaalis, kus võõrustati Jēkabpils Lūši meeskonda. Mäng kulges juba algusest saati selgelt tartlaste taktikepi järgi ning Jēkabpils Lūši alistati 3:0. Kõige resultatiivsemaks kerkis Tartu meeskonnas 13 punktiga (+12) Märt Tammearu, kes ei teinud rünnakul ühtegi viga.

Tartu mängija Albert Hurt hindas raskeimaks laupäevast mängu. «See mäng oli füüsiliselt kõige raskem, sest keha oli päris väsinud ja mitmed kohad valutasid, aga suutsime ka selle mängu vastu pidada,» ütles ta. «Ennast mängijana on raske hinnata, aga usun, et selle mänguderohke perioodi suutsin vastu pidada ja olla meeskonnale kasulik, mis on kõige tähtsam.»

Kahe võiduga juhivad Credit24 tabelit 34 punktiga tartlased, teisel kohal on 30 punktiga Saaremaa võrkpalliklubi ning kolmandal kohal 26 punktiga Jēkabpils Lūši.