Eesti U20 tuli MMil suurest kaotusseisust välja ning võitis Itaaliat

Eesti U20 hokikoondislased.
Eesti U20 hokikoondislased. Foto: Eesti Hokiliit

Eesti U20 jäähokikoondis võitis I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistlustel pinevas mängus Itaaliat 5:4.

Avakolmandikul jäi Eesti koondis Itaalia vastu selgelt hätta ning kolmandiku lõpuks oldi koguni0:3 kaotusseusus. Teisel kolmandikul suudeti aga mäng paremini käima saada ja viimase kolmandiku eel olid 3:4 kaootusseisus. Viimase kolmandiku võitis Eesti aga 2:0 ning nii võeti magus 5:4 võit.

Eesti koondise eest lõi 3 väravat Kirill Lodeikin, viimase neist vaid 7 sekundit enne lõpuvilet, lisaks saatsid litri vastase väravavahi seljataha Andrei Rae ning Kristjan Kombe. Kombele on see esimene värav Eesti koondise eest. Võiduga avas Eesti maailmameistrivõistlustel punktiarve.

Kell 16.30 kohtuvad Poola - Ungari ning 20.00 Prantsusmaa - Ukraina. Esmaspäeval, 16. detsembril on koondistel puhkepäev ning mängud jätkuvad 17. detsembril.