Bundesliga: Bayern häbistas Bremenit, Dortmund murdis Mainzi südame

Philippe Coutinho.
Philippe Coutinho. Foto: CHRISTOF STACHE/AFP

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas lõpetas kahemängulise kaotusteseeria Baierimaa hiiglane Müncheni Bayern, alistades Bremeni Werderi ametivennad lausa 6:1. Dortmundi Borussia oli samal ajal 4:0 parem Mainzi meeskonnast.

Kodus mänginud Bayerni ja Werderi matš algas külaliste jaoks positiivselt, kui Milot Rashica sahistas Manuel Neueri seljatagust. Nüüd tagantjärgi vaadates jäigi see Bremeni jalgpalliklubi ainsaks ilusaks hetkeks, sest esimese poolaja lõpus säras Allianz Arena tulikirjal võõrustajate 2:1 eduseis. Kaotuse pöörasid ümber FC Barcelonast laenul olev Philippe Coutinhi ning Poola ründemasin Robert Lewandowski.

Teisel poolajal lõid Bayerni superstaarid veel neli väravat. Kübaratrikiga säras Coutinho, kelle kontole kanti ka kaks resultatiivset söötu. Lewandowski arvele kogunes lõpuks kaks tabamust, vanameister Thomas Müller lisas samuti ühe.

Dortmundi Borussia suutis võõrsil mängides mutta taguda Mainzi. Tiimile tõid võidu Marco Reusi, Jadon Sancho, Thorgan Hazardi ja Nico Schulzi tabamused. Lisaks särasid Sancho ja Reus ühe resultatiivse sööduga.

19-aastase Sancho jaoks kujunes vastasseis eriliseks ka selle poolest, et temast sai esimene mängija sel hooajal Euroopa tippliigades, kes on nii väravates kui söötudes jõudnud kahekohalise arvuni. Inglismaa koondislase nimel on kõikide sarjade peale 11 väravat ja 12 söötu.