NBA: Harden viskas taas enam kui poolsada punkti, Bucks pikendas võitudejada

James Harden
James Harden Foto: David Zalubowski/AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA oli läinud ööl taas hoos Houston Rocketsi tagamängija James Harden. 30-aastane ameeriklane viskas 54 punkti ja aitas enda meeskonna 130:107 võiduni Orlando Magicu üle. Milwaukee Bucks sai 17. järjestikkuse võidu.

Esimesel veerandajal seitsme punkti peale jäänud Harden pani tõelise viskekontserti püsti teise neljandiku lõpus. Ameeriklane viskas veerandaja viimase kahe minutiga 11 punkti ja viis oma meeskonna 62:55 eduseisus poolajale.

Kolmanda veerandajaga tegi külalismeeskond Rockets sisse lõpliku vahe, kui võitis vaatuse 11 silmaga ja suurendas eduseisu 18-punktiliseks.  Viimane neljandik oli taas Hardeni sõu: liiga parim korvikütt lisas oma saldosse 16 punkti ning viis oma koduklubi 23-punktilise võiduni. Ameeriklase kontole kogunes hea visketabavuse juures 54 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisöötu. Russel Westrbook toetas 23 silmaga. Kaotajate resultatiivseim oli prantslane Evan Fournier 27 punktiga.

17. järjestikkuse võidu sai ka idakonverentsi liider Milwaukee Bucks. Kreeka megatäht Giannis Antetokounmpo koduklubi alistas võõrsil 127:114 Memphis Grizzliese. Kolmandal veerandil 10-punktilisse kaotusseisu jäänud Bucks otsustas mängu saatuse viimase neljandiku teise poolega. Seitse minutit enne lõppu ühepunktilises kaotusseisus olnud külalised viskasid seejärel kolme ja poole minutiga 20 silma ja võitsid mängu 127:114.

Antetokounmpo tõi võitjate parimana 37 punkti ja võttis 11 lauapalli.  Khris Middleton sekundeeris 26 punktiga. Üleplatsimeheks kerkis kolmandal veerandajal 24 punkti toonud Jaren Jackson Jr., kes lõpuks kaotajate ridades 43 silma kogus.