Kristin Kuuba lõpetas eduka aasta üheksanda kohaga

Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Eesti sulgpalliliit

Eesti sulgpalli esireket Kristin Kuuba mängis selle aasta viimase turniiri Euroopa karikaetapil Itaalias, kus eestlanna lõpetas üheksanda kohaga.

Kuubal õnnestus esimeses ringis kergelt võita kvalifikatsioonivõistluselt põhiturniirile jõudnud Taani mängijat Anne Fuglsangi 21-9, 21-5. Teises ringis kuueteistkümne parima seas tuli Kuuba (BWF 63) vastaseks Brittney Tam Kanadast, kes maailma edetabelis 46. kohal ja Itaalias võistlustabelis viienda asetusega.

Kuubal Tami vastu võiduvalemit täna leida ei õnnestunud ning mõlemas geimis suutis vastane alguses mõne punktilise vahe sisse teha, mida hoidis seejärel geimi lõpuni. Mängu lõppseis jäi Tami kasuks 21-14, 21-15. Võidu korral olnuks Kuubal võimalus kohtuda veerandfinaalis olümpiavõitja ja kolmekordse maailmameistri Carolina Mariniga Hispaaniast.

Kuigi Itaalias tuli Kristin Kuubal leppida 9. koha jagamisega, oli 2019. aasta Kuuba jaoks edukas. Kuuba näitas terve aasta vältel stabiilselt head mängu ning kindlustas oma kohta Euroopa parimate mängijate seas. Aastat maailma edetabelis 76. kohalt alustanud Kuuba parim edetabeli koht oli 58. ning aasta lõppeb samuti 60 koha piirimail.

Aasia riikide mängijate poolt domineeritud edetabelis on Euroopa naismängijatest Kristin Kuuba paremuselt 14. Euroopa Mängude 9. koht ja mitmed hästi mängitud kõrgetasemelised turniirid on Kuubale praktiliselt kindlustanud ka olümpiapääsme, kuigi OM kvalifikatsioon kestab aprilli lõpuni.

Juba jaanuari alguses näeb Kristin Kuubat mängimas Tallinnas, kus toimub uue sulgpalli aasta esimene Euroopa turniir Yonex Estonian International.