Tapa kaotustejada lõppes kindla võiduga Aruküla/Audentese üle

Käsipall.
Käsipall. Foto: Elmo Riig / Sakala

Meeste meistriliiga üheksas ja teise ringi eelviimane voor lõppes neljapäeva õhtul. Kodusaalis mänginud SK Tapa alistas tulemusega 32:25 (14:11) sel hooajal teistkordselt Aruküla/Audentese ja kirjutas tabelisse pärast enam kui kahekuulist pausi hooaja kolmanda võidu.

Tapal nähti neljapäeva õhtul ka üht suurt tagasitulekut, kui mitu kuud Taani tipptiimi Mors-Thy Håndboldi noortesüsteemis treeninud Vahur Oolup kasvatajaklubiga taasliitus. Mullu meistriliigas 148 väravat visanud vasaksisemine naasis kümnendal minutil platsile pea 300-pealise kodupubliku müriseva aplausi saatel.

Võõrustajad alustasid kiirete ja kavalate rünnakutega, millele aitasid kaasa Mikola Naumi tõrjed ning neljandal minutil saadi Gert Trofimovi väravast 3:0 ette. Aruküla/Audentes leidis kiirelt vasturohtu ja neli minutit hiljem juhtisid pärast Karl-Magnus Rebase kaht tabamust ja Mihkel Vaheri väravat 6:4 juba külalised.

Tapa vastas omakorda 5:1 vahespurdiga ja Rail Ageni tegi kiirrünnakust 9:7. Kui Rebane 26. minutil täpse karistusviskega seisuks 12:11 seadis, ei saanud kumbki meeskond neli minutit skoorilisa. Esiteks patustati valesöötudega, ent teiseks särasid väravavahid. Naum tegutses tuntud headuses ning Siim Normak tegi vahepeal võimsa topelttõrje Rait Ageni vastu.

Avapoolaja lõpuvile eel purjetas Aruküla kaitseliinist kahel korral osavalt läbi Marten Saar ning Tapa juhtis vaheajaks 14:11. Teist pooltundi alustas kodumeeskond kahemehelises vähemuses, kuid külalised ei suutnud seda ära kasutada. Pigem vastupidi, sest Naum tõrjus Rebase karistusviske ning viimane nägi enda ees punast kaarti.

Tapa võis kohati olla väikestes raskustes, kuid kiirrünnakud toitsid lausa suurepäraselt. Vahepeal sooritati neid kahe minuti sees kolm, sealjuures kaks Naumi hiilgavatest söötudest ning 37. minutil viis Raimond Himma tapalased 19:12 juhtima. Aruküla/Audentes tuli veel mängu tagasi ja Andre Sild tegi kolm minutit hiljem seisuks 21:16.

Siis jäid külalised selgelt hätta Naumi ülemängimisega ja üheksaks minutiks "kuivale" ning Tapa põgenes lõplikult eest. Kümneväravaliseks kasvatas esmakordselt vahe Marek Palmsalu, visates paremalt äärelt 26:16. Parimal juhul rebenes vahe tosinale väravale, kui Rait Ageni 53. minutil seisuks 30:18 tabas.

Aruküla/Audentes suutis veel 6:0 spurdi teha, aga kaotusest see neid ei päästnud ja Tapa võitis 32:25. Saar viskas kaheksa, Rail Ageni viis ja Himma neli väravat. Kaotajate poolel tabas Vaher viis ning Kalvet ja Rebane neli korda.

Meistriliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid:

Kaspar Lees (Tallinn) – 58, Mathias Rebane (Serviti) – 44, Vladislav Naumenko (Kehra) – 43, Aleksander Pertelson – 41, Volodimir Maslak (mõl. Viljandi) – 39, Janar Mägi (Kehra) – 37, Henri Sillaste (Serviti) – 35 ja Dmõtro Jankovski (Kehra) – 34 väravat.